10 zwycięskich projektów

10 zwycięskich projektów Programu Grantowego InicJaTyWy

W okolicy Browarów Carlsberg Polska, powstaną nowe projekty z zakresu ekoenergii, rewitalizacji zieleni, a także zdrowia, integracji i działań na rzecz poprawy świadomości ekologicznej. To – jak wskazuje Carlsberg Polska – efekt zakończonej właśnie 8. edycji Programu Grantowego InicJaTyWy. Głosowanie internautów wyłoniło 10 zwycięskich projektów, a ich autorzy – lokalne organizacje i instytucje z Brzeska, Sierpca i okolic – sumarycznie otrzymają 100 tys. zł na realizację swoich pomysłów – zaznacza producent piwa.

10 zwycięskich projektów i 10 nagrodzonych organizacji

W 8. edycji Programu Grantowego InicJaTyWy z powiatu brzeskiego i sierpeckiego do drugiego etapu, czyli głosowania internautów zakwalifikowały się 24 inicjatywy, a internauci oddali ponad 10 tys. głosów.

Carlsberg Polska

Tegoroczne projekty zgłoszone do naszego programu były bardzo urozmaicone, dotyczyły różnych obszarów życia – ochrony zdrowia, integracji mieszkańców i działań proekologicznych. Widać, że nie tylko globalnie, ale i w mniejszych społecznościach natura oraz ochrona środowiska są ważnymi tematami. Pokazało to również głosowanie internautów – najwięcej głosów otrzymały projekty związane z zielenią miejską, „zieloną” energią, czy proekologiczną edukacją mieszkańców – mówi Beata Ptaszyńska-Jedynak, dyrektor ds. komunikacji w Carlsberg Polska. – Cieszy nas to, że dzięki programowi, zaangażowaniu organizacji, instytucji i samych mieszkańców możemy wspierać te wyjątkowe projekty – dodaje.

Zwycięzcami zostało 10 organizacji, które otrzymają granty po 10 tys. zł każdy: cztery granty z kategorii „projekty na rzecz społeczności lokalnych” i sześć grantów w obszarze „na rzecz poprawy świadomości ekologicznej”.

10 zwycięskich projektów, czyli kto zwyciężył?

Zwycięskie projekty w kategorii „projekty na rzecz społeczności lokalnych” to: „Słońce nas zasila i motywuje do działania” (OSP Łoniowa), „Rewitalizacja zieleni miejskiej na Brzeskim Rynku, etap końcowy” (Miejski Ośrodek Kultury), a także „AED ratuje życie” (Stowarzyszenie Gramy Razem) i „Osiedlowa Strefa Relaksu” (Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji).

Z kolei w kategorii „na rzecz poprawy świadomości ekologicznej” nagrodzono przedsięwzięcia: „Czysto, aż się świeci! – Bucze segreguje śmieci” (OSP Bucze), „Jak być bardziej EKO – Kuchnia >>Zero Waste<< (Koło Gospodyń Wiejskich „Szpilki” w Buczu), a także „EkoSiatkarze sprzątają świat”, (INSTYTUT ROZWOJU REGIONALNEGO – STOWARZYSZENIE) i „Czyste środowisko to dobre samopoczucie, zdrowie i piękno przyrody – DBAJ O NIE!”, czyli cykl internetowych audycji dotyczących wpływu opakowań na środowisko (Centrum Kultury i Sztuki im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Sierpcu). Ponadto nagrody przyznano projektom: „Sprzątamy Sierpienicę – jej piękną okolicę” (Stowarzyszenie Dla Przyszłości Sierpca i Powiatu Sierpeckiego) i „Altana ekologiczno-informacyjna Kasztelan” (Koło PZW Nr 120 Miejskie „Kasztelan”).

Na podstawie nadesłanej informacji

rys. Carlsberg Polska

reklama

 

partner merytoryczny