Modernizacja odcinka VeloSkawa

Zakończyła się modernizacja odcinka VeloSkawa

Zakończyła się modernizacja odcinka VeloSkawa: Wadowice – Jaroszowice (Zbywaczówka), którego długość wynosi ponad 3 km. Inwestycja prowadzi przez atrakcyjne miejsca doliny rzeki Skawy m.in. w pobliżu zbiornika wodnego w Świnnej Porębie. W otwarciu fragmentu trasy wzięli udział: Iwona Gibas z zarządu województwa oraz Rafał Stuglik, radny województwa – poinformował Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego (UMWM).

Modernizacja odcinka VeloSkawa, liczącego ponad 3 km, dobiegła końca

Po dwóch miesiącach intensywnych prac budowlanych możemy dziś otworzyć nowy odcinek trasy. To kolejny, długo wyczekiwany przez mieszkańców Wadowic fragment malowniczej trasy VeloSkawa – powiedziała Iwona Gibas.

Zmodernizowana trasa rowerowa ma dokładnie 3,1 km i biegnie od orlika w Wadowicach do Jaroszowic do potoku Ponikiewka. Wybudowanie tego fragmentu i połączenie z Wiślaną Trasą Rowerową otworzy możliwość wycieczki rowerowej znad zbiornika Świnna Poręba przez Wadowice w kierunku Krakowa.

Zakres prac obejmował pokrycie nawierzchni tłuczniowej asfaltem, tak aby można było bez przeszkód jeździć nią również na rolkach, wrotkach, deskorolce czy hulajnodze. Istniejąca nawierzchnia została wyprofilowana, uzupełniono podbudowę i zbudowano betonowe obrzeża. Wykonano również oznakowanie poziome i pionowe, a przy trasie zamontowano ławki, stojaki rowerowe i kosze na śmieci – wskazuje UMWM.

Modernizacja odcinka VeloSkawa z dofinansowaniem

Na realizację prac związanych z modernizacją szlaku pieszo-rowerowego Miasto i Gmina Wadowice otrzymało, z budżetu województwa, 800 tys. zł. Przedsięwzięcie uzyskało również wsparcie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 800 tys. zł.

Rozwój infrastruktury rowerowej w postaci turystycznych szlaków rowerowych przyczynia się do podniesienia standardów turystycznych Małopolski. Poruszając się po malowniczych trasach możemy aktywnie spędzić czas i podziwiać niepowtarzalne krajobrazy – dodała Iwona Gibas.

Na podstawie www.malopolska.pl

fot. UMWM