Wykręć stojaki rowerowe!

Wystartowała trzecia edycja konkursu „Zaparkuj klimatycznie”, którego pomysłodawcą jest Fundacja All For Planet. Inicjatywa ta odbywa się w ramach kampanii społecznej pn. „Kręć kilometry”, która zaprasza do rywalizacji miasta z całej Polski. Celem akcji jest wspieranie zachowań proekologicznych, popularyzacja roweru w komunikacji miejskiej oraz rozwój infrastruktury rowerowej poprzez tworzenie nowych miejsc parkingowych dla rowerów.
W tym roku w kraju pojawi się 100 nowych stojaków rowerowych. Zostaną one zainstalowane w tych województwach, których mieszkańcy pokonają najwięcej kilometrów na rowerach. Uczestnicy akcji jeżdżą na jednośladach, rejestrując pokonane dystanse za pomocą specjalnej aplikacji mobilnej w telefonie. Konkurs potrwa do 30 września br.
Dotychczas w całej Polsce zamontowano już blisko 800 stojaków, w 100 lokalizacjach (najwięcej w Poznaniu). Służą one rowerzystom przy uczelniach, obiektach sportowo-rekreacyjnych, domach kultury, bibliotekac.h, a także w centralnych punktach miast.
 

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu