Na Pomorzu Zachodnim zagęszcza się sieć Miejsc Przyjaznych Rowerzystom (MPR-ów). Po ostatniej weryfikacji ich liczba powiększyła się o siedem, a łącznie jest ich już 139 – podał Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. Do grona obiektów z certyfikatami dołączyły miejsca noclegowe w Kołobrzegu, Świnoujściu i Bornem Sulinowie. Do tego doszedł także sklep rowerowy w Szczecinie. Wszystkie znaleźć można w aplikacji PomorzeZachodnie – zaznaczył UMWZ.
Komu przyznano certyfikaty Miejsc Przyjaznych Rowerzystom?
– Postawiliśmy nie tylko na rozbudowę sieci tras rowerowych na Pomorzu Zachodnim, ale także tworzenie całej infrastruktury towarzyszącej. Jak miejsca noclegowe, punkty gastronomiczne czy miejsca, w których samodzielnie można dokonać drobnych napraw na trasie. To sprawia, że turystyka rowerowa w naszym regionie staje się coraz bardziej popularna. Cieszę się, że dzięki pozytywnej weryfikacji przeprowadzonej w ostatnich tygodniach możemy do systemu rekomendacji Miejsc Przyjaznych Rowerzystom dopisać kolejne punkty na mapie regionu – powiedział Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego.
Członkowie Zespołu Wdrożeniowego ds. Systemu Rekomendacji Miejsc Przyjaznych Rowerzystom dokonali w terenie weryfikacji stanu faktycznego oraz warunków oferowanych turystom pod kątem zgodności z kryteriami przez kolejne siedem spośród 12 obiektów zgłoszonych w ostatnim okresie do MPR-ów.
Certyfikaty otrzymały:
- Hampton by Hilton Świnoujście (w kategorii obiekty noclegowe);
- Wanta Kołobrzeg Kołobrzeg (obiekty noclegowe);
- Pole namiotowe przy Galerii PRL Borne Sulinowo (obiekty noclegowe);
- OWS Sobótka Świnoujście (obiekty noclegowe);
- Hotel Cesarskie Ogrody Świnoujście (obiekty noclegowe i gastronomiczne);
- Pensjonat Ani Chmielowska Anna Borne Sulinowo (obiekty noclegowe i gastronomiczne);
- Sklep Rowerowy Synkros Szczecin (pozostałe obiekty handlowe i usługowe).
Dlaczego warto posiadać certyfikat MPR?
Urząd marszałkowski przekonuje, że dzięki certyfikatom MPR zyskuje się dodatkowych klientów. Certyfikaty te mogą tez pomóc w osiągnięciu przewagi konkurencyjnej, przez promocję w aplikacji PomorzeZachodnie. Do tego dochodzi promocja w social mediach, obecność na mapach rowerowych, w publikacjach i innych materiałach promocyjnych na temat tras rowerowych Pomorza Zachodniego. Certyfikat można wykorzystywać w swoich działaniach marketingowych, np. umieszczając logo MPR na swoim obiekcie, stronie internetowej, social mediach czy ulotce.
Nastawienie na rowerzystów się po prostu opłaca – przekonuje UMWZ. W całej Europie ten rodzaj turystyki jest znaczącym czynnikiem rozwoju regionalnego i lokalnego. Zgodnie z szacunkami Europejskiej Federacji Cyklistów, sektor „cycle industry” w Unii Europejskiej, to 655 tys. miejsc pracy. Roczne przychody z turystyki rowerowej szacowane są natomiast aż na 44 mld euro. Dzienne wydatki turysty rowerowego w Niemczech czy Austrii wynoszą 52-70 euro – wyliczył UMWZ.
Na podstawie nadesłanej informacji
fot. sozosfera.pl (zdjęcie ilustracyjne)