ścieżce rowerowej

Przy ścieżce rowerowej Nakielno-Strączno powstanie wiata rekreacyjna

Jak poinformował Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego (UMWZ), przy ścieżce rowerowej łączącej Nakielno ze Strącznem, powstanie wiata rekreacyjna. Inwestycję przeprowadzi wałeckie starostwo powiatowe.

Wiata przy ścieżce rowerowej z dofinansowaniem

Projekt otrzymał dofinansowanie ze środków unijnych, które przyznał Urząd Marszałkowski. 14 maja 2026 roku zawarto umowę o przyznanie wsparcia. Podpisali ją Anna Bańkowska, wicemarszałek województwa oraz Bogdan Wankiewicz, starosta powiatu wałeckiego. Nowa infrastruktura powstanie przy skrzyżowaniu dróg leśnych, w pobliżu szlaku rowerowego Nakielno–Strączno. Projekt zakłada budowę wiaty wyposażonej w ławostół i ławkę oraz zadaszonej wiaty rowerowej wraz ze stacją naprawy rowerów oraz elementami małej architektury – przekazał UMWZ.

To wprawdzie mniejsza inwestycja, ale równie ważna dla mieszkańców. Pozwoli zwiększyć aktywizację społeczną i lepszej zagospodarować atrakcyjne tereny leśne położone w obszarze chronionego krajobrazu „Pojezierze Wałeckie i Dolina Gwdy” – powiedziała Anna Bańkowska, wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego.

Łączny koszt projektu to ponad 170 tys. zł. Urząd Marszałkowski przyznał powiatowi wałeckiemu prawie 138 tys. zł. Realizacja inwestycji powinna zakończyć się w grudniu 2026 roku.

Na podstawie wzp.pl

fot. sozosfera.pl (zdjęcie ilustracyjne)

 

Artykuły i aktualności