Wakacyjna dawka ekologii

Idea „Eko Zakopane” jest główną osią nawiązanej właśnie współpracy TAURONA z miastem Zakopane. Aż do końca wakacji każdego dnia na mieszkańców i turystów czekają atrakcje, które zainspirują do proekologicznego stylu życia.
 
W rozwijaniu ekologicznej świadomości pomogą m.in. ekorowery – każdy, kto odwiedzi zakopiańską Strefę TAURON, będzie mógł wypożyczyć elektryczny rower. Jest to optymalny środek transportu, który nie dość, że wymaga mniej wysiłku podczas jazdy (co jest szczególnie ważne na podgórskich ścieżkach), to jeszcze nie powoduje emisji spalin do atmosfery. Wypożyczalnie ekorowerów będą czynne codziennie w trzech punktach miasta. W Parku Miejskim będzie można otrzymać kupon na gratisową godzinę jazdy.
 
Dodatkowo na mieszkańców i turystów czekają kino familijne, koncerty, imprezy taneczne i pikniki naukowe. Ważną ideą jest też bezpieczeństwo, stąd przygotowano również kursy pierwszej pomocy. Co więcej, przy wejściach na najczęściej odwiedzane szlaki ustawiono bezpłatne ładowarki do telefonów. Naładowany telefon to jeden z kluczowych elementów bezpiecznej turystyki górskiej.
 
Podążając ekologicznym tropem, TAURON przygotował też produkt energetyczny dla mieszkańców Zakopanego i okolic, którzy chcą wymienić ogrzewanie węglowe na alternatywne – elektryczne. Planowane są m.in. spotkania z mieszkańcami, które będą okazją do rozmowy z ekspertami od ogrzewania elektrycznego.
 
Na podstawie: www.zakopane.pl
 
 

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu