Ścieżka w koronach drzew

Ścieżka w koronach drzew także w Ciężkowicach

Gmina Ciężkowice zyskała nową atrakcję turystyczną. To kolejny obiekt, obok Skamieniałego Miasta, Parku Zdrojowego i rozbudowanego o Małopolskie Centrum Edukacji Ekologicznej Muzeum Przyrodniczego. Atrakcją, z której mogą korzystać mieszkańcy i turyści jest ścieżka w koronach drzew – poinformował Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego (UMWM).

Ścieżka w koronach drzew uroczyście otwarta

Zgodnie z relacją UMWM, w otwarciu nowego obiektu wzięli udział m.in. Józef Gawron, wicemarszałek województwa małopolskiego, i Marta Malec-Lech z zarządu województwa. Obecni na wydarzeniu byli również Wojciech Skruch, wiceprzewodniczący sejmiku, oraz Anna Mikosz i Grzegorz Biedroń – radni sejmiku.

– Ścieżka edukacyjna w koronach drzew to niesamowite miejsce. Można tu na nowo odkryć przyrodę, obcować z naturą i zobaczyć las z zupełnie innej perspektywy. Serdecznie zapraszam wszystkich Małopolan do odwiedzenia tego miejsca – zachęcała Marta Malec-Lech.

– Cieszę się, że środki unijne przyczyniają się do powstawania w naszym województwie miejsc promujących edukację ekologiczną i szacunek do przyrody. A dodatkowo, to kolejna atrakcja dla mieszkańców Małopolski i dla turystów. Gratuluję gminie Ciężkowice tej inwestycji – dodał Józef Gawron, wicemarszałek województwa małopolskiego.

Ścieżka w koronach drzew to niemal kilometrowa trasa

Jak poinformował UMWM, trasa mierzy niemal kilometr i miejscami wznosi się na wysokość 20 m. W ten sposób można podziwiać walory Pogórza Ciężkowickiego z wysokości wierzchołków drzew, a nawet ponad nimi. Składa się na nią osiem przystanków edukacyjnych i sześć sprawnościowych. Ma też liczne tarasy i punkty widokowe, z których można podziwiać panoramę Pasma Brzanki. To perełka Pogórza Ciężkowickiego. W sprzyjających warunkach atmosferycznych możliwa jest również obserwacja panoramy Tatr. Ścieżka jest dostępna dla osób z niepełnosprawnościami.

Inwestycja z unijnym dofinansowaniem

Jak oznajmił UMWM, Przyrodniczo-Edukacyjna Ścieżka w Koronach Drzew wraz z Edukacyjnym Szlakiem Nietoperzowym to element dużego projektu. Projekt ów – „Ziemia – woda – powietrze” – realizuje Małopolskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Ciężkowicach.

Cały projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. Odbywa się to w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014–2020. Łączna kwota wsparcia wynosi ponad 17 mln zł – przekazał UMWM.

Na podstawie: malopolska.pl

fot. UMWM

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu