Rowerem wygodniej

Rowerem wygodniej po gdyńskich lasach

Korzystanie z proekologicznego środka transportu, jakim jest rower, w cieniu konarów drzew, z możliwością obserwacji przyrody i oddychania powietrzem pachnącym igliwiem będzie jeszcze łatwiejsze i wygodnejsze – zaznacza Urząd Miasta Gdyni (UM). Poprawa sytuacji w tym zakresie będzie efektem trwającego w gdyńskich lasach uzupełniania oznakowania dróg rowerowych.

Rowerem wygodniej po gdyńskich lasach – uzupełnianie oznakowania dróg

Jak podaje gdyński magistrat, Zespół ds. komunikacji rowerowej Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni w porozumieniu z Nadleśnictwem Gdańsk, poprawia oznakowanie szlaków leśnych na terenie Gdyni. W dwudziestu trzech miejscach powstaną nowe drogowskazy, a kolejnych dziewięć, które uległy zniszczeniu, zostanie naprawionych. W sumie drogowskazy znajdować się będą w trzydziestu dwóch lokalizacjach.

Położenie naszego miasta jest unikalne. Otoczone lasami, stwarza ogromne możliwości rekreacyjne. W Gdyni sukcesywnie zachęcamy mieszkańców do aktywnego wypoczynku, w tym także do jazdy na rowerze. Infrastruktura tego rodzaju środków komunikacji stale się rozwija, by znacząco wpływać na wygodę i bezpieczeństwo entuzjastów dwóch kółek. Bardzo się cieszę, że dzięki nowym drogowskazom również poruszanie się rowerem po lasach będzie łatwiejsze – skomentował Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Pokryte odblaskową powłoką tablice wskazują dystans i kierunek do najbliższych dzielnic i informują o nachyleniu terenu. Jeśli wynosi ono powyżej 6%, kierują do istniejących szlaków oznakowanych poszczególnymi kolorami. Wszystkie drogowskazy umieszczone są na drewnianych palach – zaznacza UM.

Część gdyńskich tras rowerowych przebiega również przez piękne tereny leśne, w których czasem można się zgubić. Właśnie z myślą o czytelności przebiegu tras przygotowaliśmy system oznakowania, który ułatwi znalezienie odpowiedniej trasy bez sięgania po mapę. Gdyby zaszła jednak taka potrzeba, na każdym słupku umieszczony zostanie QR kod, który odeśle nas do odpowiedniego miejsca na interaktywnej mapie –wyjaśnia Jakub Furkal, pełnomocnik prezydenta ds. komunikacji rowerowej.

Montaż oznakowania ma się zakończyć 30 września br. W ubiegłym roku nowe oznakowanie pojawiło się w Parku Kolibki. W przyszłym roku planowane jest dalsze uzupełnianie oznakowania dróg rowerowych – dopowiada gdyński magistrat.

Na podstawie www.gdynia.pl

fot. UM Gdyni

 

reklama