przewodnik po lasach

Przewodnik po lasach okolic Poznania

Żeby pospacerować po lesie nie trzeba planować dalekich wypraw. Nieopodal dużych miast rosną lasy, które skrywają w sobie wiele tajemnic. Można je odkrywać z ilustrowanymi spacerownikami – NIEMAPAMI. Jak podaje kolektyw Mamy Projekt, na stronie niemapa.pl można znaleźć przewodnik po lasach Pomorza Gdańskiego i Górnego Śląska, a teraz także po lasach okolic Poznania. Dzięki nowej NIEMAPIE poznać można nadwarciańskie łąki, rozliczne jeziora oraz leśne szlaki, ale także wypatrzeć śladów po deszczu meteorytów oraz spacerować po ścieżce w koronach drzew, a wszystko to – nie dalej niż godzinę od miasta – podkreśla kolektyw.

Na spacer po lasach okolic Poznania z NIEMAPĄ

Tworząc leśne NIEMAPY zapraszamy do lasów w pobliżu dużych miast. Nasze przewodniki odpowiadają na potrzeby rodziców, którzy mają ochotę wybrać się na łono przyrody, ale nie wiedzą gdzie pojechać i jakie tereny warto zwiedzać z dziećmi. NIEMAPY dają wskazówki jak opowiadać o lesie i jak zachęcić dzieciaki do spacerów po leśnych szlakach. NIEMAPY podpowiadają gdzie są ciekawe ścieżki, jakie trasy wybrać, czym podróżować i na co zwrócić uwagę – tłumaczy Joanna Studzińska, twórczyni NIEMAP.

Najnowsza „NIEMAPA Lasów Okolic Poznania” daje 14 propozycji na rodzinne wyprawy i spędzanie czasu na łonie przyrody. Wypatrywanie perkozów na wieży w Szachtach, wyprawa drezyną, zwiedzanie drewnianego dworca w Puszczykowie, spływ Konwaliowym Szlakiem Kajakowym czy odnalezienie dorodnego dębu liczącego 570 lat, to tylko niektóre z atrakcji ujętych w tym wydaniu przewodnika. Na liście „do zobaczenia” znalazły się też zabytki architektury, jak zamek w Kórniku czy „Czeszewski Las” – najstarszy rezerwat w Wielkopolsce. „NIEMAPA Lasów Okolic Poznania” ma też część edukacyjną – dedykowaną najmłodszym podróżnikom. Dowiedzą się oni m.in. jakie ważne funkcje pełni las i jak realizują je wybrane nadleśnictwa. Odważni leśni odkrywcy dostaną też wskazówki jak zaplanować i spędzić bezpieczną noc w lesie – wskazuje kolektyw.

Nie tylko przewodnik po lasach okolic Poznania

– Razem z Centrum Informacyjnym Lasów Państwowych stworzyłyśmy NIEMAPY, które pokazują, że „pobyt w lesie radość niesie”. Wspólnie wybraliśmy miejsca warte odwiedzenia przez całe rodziny. Chcemy pokazywać i promować polskie lasy, bo jesteśmy przekonane, że obcowanie z naturą od najmłodszych lat jest bardzo ważne. Uczy wrażliwości na przyrodę i odciąga dzieci od miejskiego zgiełku i codzienności – informuje Małgorzata Żmijska z kolektywu Mamy Projekt.

Całą seria ilustrowanych przewodników, prezentującą nie tylko lasy, ale również miasta i regiony – można bezpłatnie pobrać na stronie www.niemapa.pl. Leśne NIEMAPY można znaleźć również w lokalnych nadleśnictwach.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. Mamy Projekt

reklama