odcinek trasy EuroVelo11

Powstanie nowy odcinek trasy EuroVelo11

To świetna wiadomość dla miłośników rowerów – powstanie nowy odcinek trasy EuroVelo11 – na trasie Łukanowice – Wróblowice. Będzie miał on 13 km długości i będzie przebiegał m.in. brzegiem Dunajca oraz przez gminy Zakliczyn, Pleśna i Tarnów. Koszt inwestycji to prawie 4,5 mln zł – poinformował Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego (UMWM).

Nowy odcinek trasy EuroVelo11 – dobra nowina dla rowerzystów

– To dobra nowina dla wszystkich rowerzystów. Nowy odcinek połączy rynek w Tarnowie z rynkiem w Zakliczynie. Małopolska stawia mocno na turystykę rowerową, bo to nie jedyna bieżąca inwestycja w tym zakresie. W trakcie realizacji jest także ścieżka rowerowa w Proszowicach i Rudawie – stwierdził Łukasz Smółka, wicemarszałek województwa małopolskiego.

Jak poinformował UMWM, w symbolicznym wbiciu łopaty uczestniczyli wicemarszałkowie województwa: Łukasz Smółka i Józef Gawron. Obecni byli również Anna Mikosz i Wojciech Skruch – radni województwa małopolskiego. Na uroczystość przybyli też przedstawiciele parlamentu, powiatu tarnowskiego i samorządów.

Odcinek Łukanowice-Wróblowice to kolejny fragment EuroVelo 11 w Małopolsce. Ta europejska trasa ma prawie 6 tys. km. Prowadzi od Norwegii po Grecję – wyjaśnił UMWM.

Małopolska to miejsce dla miłośników turystyki rowerowej

– Rozbudowa zintegrowanej sieci tras rowerowych w województwie to także podnoszenie jego potencjału turystycznego. Dzisiaj znowu pokazujemy wszystkim miłośnikom turystyki rowerowej piękno naszej Małopolski, szczególnie regionu tarnowskiego. To wydarzenie ma też charakter proekologiczny. Jestem przekonany, że Małopolanie coraz chętniej będą rezygnować z samochodów na rzecz rowerów – mówił Józef Gawron, wicemarszałek województwa małopolskiego.

Budowa obejmuje remont dróg wewnętrznych i gminnych, a DK 94 przejdzie przebudowę na długości pół kilometra. Trasa będzie bezpieczna i oznakowana jako szlak turystyczny. Prace powinny zakończyć się pod koniec bieżącego roku – przekazał UMWM.

Na podstawie: malopolska.pl

fot. UMWM

Partner Portalu

Partner Portalu