Ponad dwa kilometry ścieżki rowerowej

Ponad dwa kilometry ścieżki rowerowej w Gminie Tarnowo Podgórne

Ponad dwa kilometry ścieżki rowerowej łączącej Lusówko i Sierosław w gminie Tarnowo Podgórne powstały dzięki unijnemu dofinansowaniu. W czwartek, 2. grudnia br., Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego, podpisał z gminą umowę o dofinansowanie inwestycji.

Ponad dwa kilometry ścieżki rowerowej elementem całego systemu

W miniony czwartek, 2. grudnia 2021 r., marszałek Woźniak podpisał umowę o dofinansowanie unijne z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 (RPO) budowy ścieżki rowerowej w gminie Tarnowo Podgórne wraz z jej oświetleniem. Jak wskazuje Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego (UMWW), ścieżka o długości ponad 2,1 km połączyła dwie miejscowości: Lusówko i Sierosław. W ramach inwestycji przebudowane zostały również zjazdy, sieci teletechniczne i energetyczne. Wybudowany został także rów odwadniający drogę dla rowerów. Dodatkowo powstanie oświetlenie drogowe na odcinkach drogi od ul. Edmundowskiej w Jankowicach do ul. Morskiej w Lusówku – dodaje UMWW.

Cieszy nas konsekwentne dążenie samorządów lokalnych, które chcą oferować ścieżki swoim mieszkańcom. Cały czas staramy się inwestować w rozwiązania zeroemisyjne, które mają skłaniać do tego, by korzystać z transportu nieemitującego dwutlenku węgla, chroniącego nasz klimat. Inwestycja w Tarnowie Podgórnym jest to ważny elementem całego systemu ścieżek rowerowych, które konsekwentnie budujemy w Wielkopolsce – tłumaczył Marek Woźniak.

Ponad dwa kilometry ścieżki rowerowej i ponad 2 mln zł wsparcia z RPO

Jak podał UMWW, całkowita wartość projektu realizowanego przez Tarnowo Podgórne wynosi ponad 2,4 mln zł, a dofinansowanie z RPO wyniosło ponad 2 mln zł.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. sozosfera.pl (zdjęcie ilustracyjne)

reklama

 

reklama