Pod koniec roku zostanie otwarty kolejny odcinek trasy VeloSkawa

Powstanie kolejny odcinek trasy rowerowej VeloSkawa przy rzece Ponikiewka, prowadzący do tarasu widokowego przy zaporze w Świnnej Porębie. Do tego dojdą kładka rowerowa oraz dwa przepusty. Wszystko to zostanie wykonane w ramach umowy przekazanej 31 marca w Wadowicach. Inwestycja ta będzie kosztowała ponad 4,6 mln zł – poinformował Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego (UMWM).

Kolejny odcinek trasy VeloSkawa w budowie

– Dobra współpraca owocuje w dobre inwestycje. Tak jest także w tym przypadku. Dzisiejsze wydarzenie jest bardzo ważne dla samorządów miasta Wadowice, gminy Mucharz i samorządu województwa. Budujemy kolejny odcinek trasy VeloSkawa. Dzisiejsze wydarzenie jest wywiązaniem się z naszych wcześniejszych zobowiązań i zapewnień o powstaniu tej trasy – mówił Witold Kozłowski, marszałek województwa małopolskiego.

Z kolei Iwona Gibas z zarządu województwa przyznała, że turystyka rowerowa w regionie rozwija się w bardzo dużym tempie. Dodała też, że trasy rowerowe stały się wizytówką Małopolski.

– Cieszę się z dzisiejszego wydarzenia i dobrej współpracy z samorządem Wadowic. Dziękuję panu burmistrzowi za ciągłą troskę o wadowickie inwestycje, o których często mówi podczas naszych spotkań – powiedziała I. Gibas.

Odbiór odcinka trasy VeloSkawa zaplanowany na listopad

Odbiór trasy VeloSkawa zaplanowano na 15 listopada bieżącego roku.

Na podstawie: małopolska.pl

fot. sozosfera.pl

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu