Pieniądze na działania proekologiczne

Pieniądze na działania proekologiczne w Lubuskiem

Zarząd województwa lubuskiego ogłosił trzy kolejne konkursy unijne na realizację działań związanych z ochroną środowiska w ramach zielonogórskich zintegrowanych inwestycji terytorialnych (ZIT). Do dyspozycji beneficjentów jest niemal 6 mln zł na projekty związane z budową ścieżek rowerowych, parków, czy też termomodernizacją obiektów. To kolejny przykład wsparcia samorządu województwa dla działań proekologicznych – zaznacza Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego (UMWL).

Pieniądze na działania proekologiczne, czyli trasy rowerowe ze wsparciem

Od 24 marca do 31 marca br. będzie można składać wnioski w konkursie dotyczącym ograniczenia niskiej emisji w miastach. Konkursowa pula wynosi 1,9 mln zł. W ramach tych pieniędzy będzie można zrealizować m.in. obiekty typu Bike&Ride, ścieżki rowerowe oraz centra przesiadkowe.

Pieniądze na działania proekologiczne – wsparcie termomodernizacji budynków

Jeszcze więcej czasu na złożenie wniosków będą mieli beneficjenci zainteresowani inwestycjami z zakresu termomodernizacji obiektów – wskazuje UMWM. Tutaj nabór wniosków planowany jest w okresie od 24 marca do 20 kwietnia br. Z pieniędzy mogą skorzystać samorządy lub podmioty publiczne do nich należące np. szkoły. Pula środków na remonty to 1,3 mln zł. Dzięki tym pieniądzom mogą np. powstać kolejne instalacje odnawialnych źródeł energii, oczekuje się też, że spadnie zapotrzebowanie na pobór ciepła, co ograniczy emisję zanieczyszczeń do powietrza.

Inwestycje w kapitał przyrodniczy

Najwięcej środków – 2,5 mln zł – zabezpieczono na konkurs z zakresu inwestycji w kapitał przyrodniczy regionu. O pieniądze na działania proekologiczne w ramach tego konkursu będzie można się starać również w okresie 24 marca – 20 kwietnia br. Unijne wsparcie ma pomóc w tworzeniu terenów wypoczynkowych, parków, ścieżek dydaktycznych, centrów ochrony przyrody oraz siedlisk zwierząt – wskazuje UMWL.

Na podstawie lubuskie.pl

fot. sozosfera.pl (zdjęcie ilustracyjne)

reklama

reklama

 

reklama

reklama

partner medialny

reklama