fragment drogi do Morskiego Oka

Ostatni fragment drogi do Morskiego Oka do remontu

Tatrzański Park Narodowy (TPN) informuje, że w najbliższym czasie należy spodziewać się kilkudniowych utrudnień na drodze do Morskiego Oka, gdzie będzie remontowany prawie dwukilometrowy odcinek nawierzchni asfaltowej. Jak zaznacza TPN, dzięki naprawie ostatni fragment drogi do Morskiego Oka będzie łatwiejszy do pokonania dla osób niepełnosprawnych i rodziców z wózkami dziecięcymi.

Fragment drogi do Morskiego Oka w remoncie do ok. 10 lipca br.

Remont, prowadzony na odcinku od Włosienicy do Morskiego Oka, rozpocznie się dziś (w poniedziałek 29 czerwca) i potrwa, w zależności od pogody, do ok. 10 lipca. W pierwszym tygodniu będą prowadzone prace przygotowawcze, polegające na uzupełnianiu ubytków i wyrównywaniu nawierzchni. Szlak jednak – jak zaznacza TPN – będzie otwarty, chociaż należy się spodziewać utrudnień. W kolejnym tygodniu, ok. 6 lipca rozpocznie się kładzenie asfaltu. Ponieważ prace będą prowadzone na całej szerokości drogi, ruch turystyczny na odcinku od Wodogrzmotów Mickiewicza do Morskiego Oka ze względów bezpieczeństwa, na wniosek wykonawcy, zostanie wstrzymany. Roboty będą prowadzone przez trzy kolejne dni.

Fragment drogi do Morskiego Oka do remontu – utrudnienia dla turystów

W czasie drugiej fazy remontu transport konny nie będzie dostępny, wyłączony będzie także całkowicie ruch pojazdów nienależących do wykonawcy remontu. Turyści wybierający się w tych dniach do Doliny Pięciu Stawów Polskich czy Roztoki będą mogli tam dotrzeć szlakiem zielonym (od Wodogrzmotów Mickiewicza). Dojście do Morskiego Oka czerwonym szlakiem nie będzie możliwe. Dyrekcja Parku prosi także, by nie planować w tym terminie wycieczki na Rysy od strony słowackiej na polską.

Pierwotnie remont był zaplanowany na czerwiec, kiedy ruch turystyczny jest mniejszy. Niestety i tu epidemia pokrzyżowała nam plany. Zdajemy sobie sprawę, że utrudnienia nastąpią już w okresie wakacji, ale nie możemy prac odkładać na później. W górach wiele zależy od pogody i mogłoby się okazać, że jesienią plany remontowe pokrzyżowałaby z kolei niesprzyjająca aura – mówi Szymon Ziobrowski, dyrektor TPN-u.

Na podstawie informacji nadesłanej przez TPN

fot. sozosfera.pl (zdjęcie ilustracyjne)