Nowe wiaty rowerowe

Nowe wiaty rowerowe powstaną w Małopolsce

Dobrą wiadomość dla fanów rowerowych podroży po Małopolsce przekazał Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego (UMWM). Urzędnicy poinformowali, że po Małopolsce będzie się jeździć jeszcze wygodniej i bezpieczniej, bo powstaną nowe wiaty rowerowe. Umowę w tej sprawie z przedstawicielami lokalnych grup działania (LGD) podpisali Łukasz Smółka, wicemarszałek województwa i Iwona Gibas z zarządu województwa.

Umowa podpisana w Suchej Beskidzkiej wesprze „Rowerowe podróże od Podbabiogórza poprzez Wadovianę, Dolinę Karpia do Doliny Soły”. Projekt będzie realizowany przez cztery LGD-y.

Nowe wiaty rowerowe dla miłośników jednośladów

Możemy być dumni z małopolskich tras dla miłośników jednośladów. To efekt wieloletniego inwestowania w turystykę rowerową, która szczególnie w czasach epidemii zyskuje coraz bardziej na znaczeniu. Dziś wspieramy dalszy rozwój infrastruktury turystycznej – poinformował wicemarszałek Smółka.

Cieszę się, bo ta forma aktywności fizycznej będzie jeszcze wygodniejsza. Dzięki wiatom zarówno rodziny z małymi dziećmi, jak i najbardziej zaawansowani rowerzyści będą czuć się komfortowo i bezpiecznie – dodała Iwona Gibas.

W ramach inwestycji powstanie 38 wiat rowerowych, wyposażonych w tablice turystyczne, zestawy naprawcze oraz stojaki dla rowerów. Pięć istniejących punktów odpoczynku dla rowerzystów zostanie doposażonych. O wszystkim będą informować wydane mapy rowerowe, promujące turystykę rowerową w regionie.

Dodatkową, nowopowstałą atrakcją będą trzy pumptracki w Wieprzu, Kętach i Brzeszczach. Pumptrack jest specjalnym torem do jazdy rowerem, zapewniający dorosłym uniwersalny trening, a najmłodszym świetną zabawę. Zbudowany jest ze wzniesień, dołków i ostrych zakrętów, pomagając wyrabiać refleks oraz pracować nad równowagą i kondycją – tłumaczy UMWM i dodaje, że małopolskie tory czekają na śmiałków w każdym wieku.

Na projekt przeznaczono niemal 2,7 mln zł.

Na podstawie www.malopolska.pl

fot. sozosfera.pl (zdjęcie ilustracyjne)