Nowe tablice edukacyjne w elbląskich lasach

Leśnicy z Nadleśnictwa Elbląg przygotowali dwie nowe tablice edukacyjne, które odkrywają przed turystami i lokalnymi mieszkańcami kolejne tajemnice lokalnych lasów. Przedsięwzięcie zostało zrealizowane we współpracy z Parkiem Krajobrazowym Wysoczyzny Elbląskiej oraz Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Elblągu.

Nowe tablice edukacyjne – leśnicy zachęcają do poznania tajemnic lasu

Zachęcamy do odwiedzania lasu i poznawania jego tajemnic. Tym razem przygotowaliśmy dwie tablice edukacyjne, które opowiadają o historii Wysoczyzny Elbląskiej – mówi Jan Piotrowski z Nadleśnictwa Elbląg.

Jedna tablica odkrywa przed turystami Kamień Cesarski oraz inne ciekawe głazy, które można spotkać w lasach Nadleśnictwa Elbląg. Przy tej okazji odświeżony został także sam obelisk znajdujący się ok 150 metrów w głąb lasu. Leśnicy zwracają uwagę, że zarówno tablica, jak i głaz znajdują się przy drodze pomiędzy miejscowościami Łęcze a Pagórki. Nadleśnictwo doprecyzowuje, że wspomniane obiekty zlokalizowane są po ok. 400 m odmiejscowości, za zjazdem do leśniczówki leśnictwa Górki.

Druga tablica opisuje historię grodziska znajdującego się w miejscowości Łęcze. Aby do niego dotrzeć, należy udać się z Łęcza czerwonym szlakiem kopernikowskim w kierunku Suchacza. Po ok 500 metrach turyści natrafią na stojącą przy szlaku tablicę z informacjami.

Leśnicy zapraszają do odkrywania tajemnic lasów Nadleśnictwa Elbląg, w czym pomocna może okazać się też aplikacja mobilna pn. „Kraina Buka”.

Jak przygotować się na wyprawę do lasu

Przy okazji nadleśnictwo przypomniało, że wybierając się do lasu dobrze jest ubrać mocne buty, spodnie i bluzkę z długim rękawem. Warto też mieć ze sobą wodę i naładowany telefon komórkowy. Nadleśnictwo Elbląg podkreśla też, że przygotowuje i porządkuje wszystkie szlaki turystyczne i miejsca wypoczynku oraz remontuje urządzenia turystyczne. Dlatego leśnicy proszą, by przebywając w lesie zachować zdrowy rozsądek i ostrożność.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. 2 x Nadleśnictwo Elbląg

Partner Portalu

Partner Portalu