Na terenie trzech gmin woj. dolnośląskiego powstaną nowe ścieżki rowerowe o długości ponad 41 km wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Dodatkowo mieszkańcy będą mogli korzystać z zaprojektowanego obiektu Bike&Ride.
Wszystko to powstanie w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Wrocławskiego Obszaru Funkcjonalnego.
Ścieżki rowerowe z dofinansowaniem
30 sierpnia br. podpisano umowę o dofinansowanie dla projektu pn. „Budowa sieci dróg dla rowerów na terenie Gmin Długołęka, Kobierzyce i Wrocław”. Przedsięwzięcie pozwoli wybudować we Wrocławiu kolejne komfortowe drogi dla rowerów. Powstaną też bezkolizyjne kładki pod mostami na „Szlaku Odry”. Natomiast Gmina Długołęka wybuduje drogę dla rowerów w ciągu Drogi Krajowej nr 8 – dziś bardzo ruchliwej i niebezpiecznej dla rowerzystów. Z kolei Gmina Kobierzyce planuje zapewnienie komfortowego dojazdu rowerem do najważniejszych obiektów Kobierzyc.
Zadanie otrzymało dotację z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 (Oś priorytetowa 3 Gospodarka niskoemisyjna, Działanie 3.4 Wdrażanie strategii niskoemisyjnych, Poddziałanie 3.4.2 Wdrażanie strategii niskoemisyjnych – ZIT WROF). Wysokość dotacji to 47,1 mln zł. Całkowita wartość inwestycji przekracza 56,9 mln zł.
Na podstawie informacji nadesłanej przez UM Wrocławia
fot. UM Wrocławia













