Drogi dla rowerzystów

Nowe drogi dla rowerzystów

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego (UMWZ), że Gmina Kołobrzeg postawiła na budowę kolejnych kilometrów ścieżek rowerowych oraz miejsc do rekreacji.

Przedsięwzięcia będą wspierane funduszami z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego (RPO) i Programu Operacyjnego RYBY.

Umowy dofinansowania podpisali w poniedziałek, 8 stycznia 2018 r., w Kołobrzegu, Anna Mieczkowska członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego i Włodzimierz Popiołek, wójt gminy.

Gmina Kołobrzeg szuka pomysłów na uatrakcyjnienie pobytu nad Bałtykiem i przedłużenie sezonu letniego. Na oba przedsięwzięcia lokalny samorząd wyda prawie 6,7 mln zł. Inwestycje zakończą się w br. Urząd Marszałkowski dofinansuje je środkami unijnymi w wysokości ponad 4 mln zł.

Drogi dla rowerzystów z dofinansowaniem unijnym

Nowa droga licząca w sumie ok. 6 km powstanie na trasie Przećmino – Korzystno – granica Gminy Kołobrzeg i Miasta Kołobrzeg. Budowa trasy podzielona została na dwa etapy i obejmuje jej dwa odcinki. Pierwszy odcinek, wyłożony kostką brukową, ma być gotowy w czerwcu br. Zakończenie drugiego o nawierzchni asfaltowej zaplanowano na grudzień 2018 r.

Łączny koszt inwestycji wyniesie blisko 6 mln zł., a wsparcie z RPO to prawie 4 mln zł. Z rowerowej infrastruktury będzie można w pełni skorzystać najpóźniej pod koniec 2018 r.

Z kolei ze środków PO RYBY wsparte zostaną inwestycje związane z wykonaniem placów z ławkami, betonowych stołów do gry w szachy i tenisa, stojaków na rowery czy urządzeń do zabaw dla najmłodszych. Powstaną one w czterech miejscowościach kołobrzeskiej gminy. O nowe miejsca do wypoczynku oraz rekreacji wzbogacą się Rościęcino, Obroty, Budzistowo oraz Rogucino. Infrastruktura, którą zlokalizowano w sąsiedztwie jezior i rzeki, będzie gotowa do użytku na początku drugiej połowy br. Całkowity koszt inwestycji to blisko 670 tys. zł, a unijne dofinansowanie z PO RYBY 2014-2020 wyniesie prawie 280 tys. zł.

Na podstawie informacji nadesłanej przez UMWZ

fot. pixabay.com

 

reklama