fot. Departament Infrastruktury UMWP

Nowa infrastruktura dla kajakarzy

Kajakarze mogą już korzystać z kolejnych wygodnych miejsc do slipowania sprzętu wodnego, pomostów i terenów do odpoczynku czy biwakowania. Nowa infrastruktura dla kajakarzy, czyli nowe przystanie powstały na Czarnej Wodzie w Jastrzębiej Górze i Ostrowie (gm. Władysławowo) oraz na Motławie we Wróblewie (gm. Suchy Dąb) – informuje Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego (UMWP).

Nowa infrastruktura dla kajakarzy na szlaku Czarnej Wody

Nowa infrastruktura dla kajakarzy na szlaku Czarnej Wdy w Jastrzębiej Górze i Ostrowie to: schody, rynienki ułatwiające wodowanie kajaków i pomosty. Obok przystani stanęły też elementy małej architektury, dzięki czemu organizowanie spływów rzeką jest wygodniejsze. Chodzi m.in. o wiaty do odpoczynku, ławostoły, a także toalety i stojaki na sprzęt wodny.

Nowa infrastruktura dla kajakarzy

Jak podkreśla UMWP, Czarna Woda to rzeka idealna na spływy dla rodzin z dziećmi. Jej szlak jest łatwy i pozbawiony przeszkód, płynie głównie w podmokłej pradolinie Północnych Kaszub. Spływ Czarną Wodą można zakończyć w wyjątkowej scenerii – rzeka wpada bezpośrednio do Morza Bałtyckiego, przecinając po drodze szeroką, piaszczystą plażę.

Nowa infrastruktura dla kajakarzy

Pomost, slip, suszarki na kajaki, czyli nowa infrastruktura dla kajakarzy

Nowa infrastruktura dla kajakarzy powstała także we Wróblewie na Motławie. Kajakarze mogą korzystać z pomostu, slipu, suszarek na kajaki oraz wygodnych miejsc odpoczynku. Wróblewo to dobry pomysł na przystanek w trakcie spływu Motławą z Gdańska i z powrotem – przekonuje UMWP i dodaje, że rzeka charakteryzuje się prawie niewyczuwalnym nurtem, więc nawet płynięcie pod prąd nie sprawia trudności. Warto tu przypłynąć również ze względu na znajdujący się nad brzegiem rzeki Motławy obok przystani urokliwy kościołek szachulcowy. To jedna z najpiękniej położonych świątyń na żuławach – podkreśla urząd.

Nowa infrastruktura dla kajakarzy

Nowa infrastruktura dla kajakarzy ze wsparciem

Inwestycje zrealizowano w ramach projektu Pomorskie Szlaki Kajakowe, który jest współfinasowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 – dodaje UMWP.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. Departament Infrastruktury UMWP