parkach narodowych

Nowa edycja „Spacerownika” – przewodnika po polskich parkach narodowych

PGE Polska Grupa Energetyczna (PGE) wspólnie z jedenastoma parkami narodowymi przygotowała nową edycję „Spacerownika”. Jest to publikacja prezentująca najciekawsze miejsca do zobaczenia w parkach narodowych.

Przewodnik po parkach narodowych – co w nim znajdziemy?

„Spacerownik” podzielono na jedenaście części – każda dedykowana jest innemu parkowi. Użytkownik znajdzie w nim mapy, lokalizacje informacji turystycznych, kas biletowych czy godziny otwarcia parku. Ponadto, można tam znaleźć kody QR, odsyłające do materiałów video i audio. Opowiadają one o występujących w parkach gatunkach flory i fauny. Publikacja zawiera informacje o dostępnych ścieżkach edukacyjnych, pieszych i rowerowych szlakach turystycznych. Dla najmłodszych pasjonatów przyrody w „Spacerowniku” znajdują się łamigłówki, rebusy oraz kolorowanki tematyczne.

Jak poinformowała PGE, współpraca z parkami narodowymi trwa od 2020 r. Działania realizowane są w ramach autorskiego programu środowiskowego „Energia Rytmu Natury” wspólnie z Biebrzańskim, Wigierskim, Magurskim, Narwiański, Kampinoskim, Świętokrzyskim, Słowińskim oraz Roztoczańskim Parkiem Narodowym. W 2024 roku do programu dołączył Bieszczadzki, Ojcowski oraz Woliński Park Narodowy. Wspólnie z jedenastoma parkami, PGE realizuje projekty z zakresu czynnej ochrony przyrody, badań naukowych oraz edukacji przyrodniczej. Zrealizowano łącznie ponad 260 projektów, zaś na rok zaplanowano 80 różnorodnych inicjatyw.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. sozosfera.pl (zdjęcie ilustracyjne)

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu