nadwiślańska ścieżka

Nadwiślańska ścieżka przedłużona

Urząd m.st. Warszawy (UM) poinformował, że można już korzystać z kolejnego odcinka ścieżki rekreacyjnej na prawym brzegu Wisły.

Nowa nawierzchnia została położona na trzykilometrowym odcinku. Rozpoczyna się ona przy moście Łazienkowskim i biegnie w stronę miejskiej plaży w Wawrze.

Ciekawa przyrodniczo nadwiślańska ścieżka w Warszawie została przedłużona

Inwestujemy w nadwiślańskie tereny, by mieszkańcy mogli cieszyć się z kolejnych miejsc do odpoczynku i relaksu. W ciągu ostatnich lat Wisła stała się wizytówką Warszawy i podbiła serca mieszkańców. Teraz po prawej stronie stolicy otwieramy kolejny odcinek ścieżki, gdzie fani aktywności na świeżym powietrzu mogą zachwycać się urokami dzikich zakątków rzeki – powiedziała Renata Kaznowska, wiceprezydent m.st Warszawy.

Nowy odcinek utwardzonej nawierzchni jest kontynuacją ścieżki pieszo-rowerowej, która rozpoczyna się tuż przy granicy z Jabłonną. Obecnie trasa ma już ponad 21 kilometrów długości i kończy się w okolicach mostu Siekierkowskiego, na wysokości ul. gen. Fieldorfa „Nila”.

Przedłużyliśmy wyjątkowy szlak turystyczny, który rozpoczyna się w pobliżu mostu gen. Grota-Roweckiego i biegnie ku południu Warszawy. Mieszkańcy mogą tu zobaczyć naturalne tereny Wisły i dziko żyjące zwierzęta, takie jak czaple, siewki czy bobry. W trosce o przyrodę usypaliśmy ścieżkę z mineralnej nawierzchni, przepuszczającej wodę. Przy okazji naszej inwestycji sprzątnęliśmy znad brzegu rzeki ukryte śmieci, a podczas realizacji przedsięwzięcia nie zostało usunięte ani jedno drzewo – zaznaczył Marek Piwowarski, dyrektor Zarządu Zieleni m.st. Warszawy.

Koszt budowy wyniósł 2,3 mln zł.

Prawobrzeżna ścieżka rekreacyjna prowadzi przez chronione obszary przyrody objęte programem Natura 2000. Stołeczny magistrat podkreśla przy tym, że nad Wisłą żyje ponad 150 gatunków ptaków, a w rzece ponad 30 gatunków ryb. Na co dzień warszawiacy mogą tam również spotkać raki, piżmaki i wydry.

Na podstawie informacji nadesłanej przez UM Warszawy

fot. E. Lach

 

reklama