Można wchodzić do lasów

Można wchodzić do lasów i parków narodowych!

Ministerstwo Środowiska (MŚ) poinformowało, że od dziś, czyli od 20. kwietnia br. w całej Polsce można swobodnie wchodzić do lasów i parków narodowych. W dodatku resort podkreśla, że w lesie nie ma obowiązku korzystania z maseczki ochronnej. Decyzje zostały podjęte po rekomendacji Michała Wosia, ministra środowiska.

Można wchodzić do lasów i parków narodowych i to bez maseczek ochronnych

Ministerstwo Środowiska przekazało wytyczne dyrektorom parków narodowych, by także one były dostępne dla odwiedzających. Dyrektorzy mogą w ramach lokalnego rozpoznania zamknąć określony rejon lub szlak, jednak nie cały park. Pracownicy i straże parków będą informować odwiedzających o wszystkich wyłączeniach.

Pamiętajmy, że nadal obowiązuje zakaz grupowania się i trzeba zachowywać bezpieczny odstęp. Dla bezpieczeństwa w miejscach, gdzie może pojawiać się więcej osób, został zachowany obowiązek zasłaniania twarzy. Na parkingu nosimy więc maseczkę, ale w lesie już tego obowiązku nie ma – mówi minister Woś.

Jak podaje MŚ, decyzją Rady Ministrów nadal jednak dla ludzi niedostępna pozostaje mała infrastruktura leśna, czyli urządzenia przeznaczone do zabawy dla dzieci oraz wiaty i miejsca biwakowania.

Dodatkowo MŚ, ze względu na panującą suszę, apeluje o zachowanie w lasach szczególnej ostrożności.

Na podstawie informacji nadesłanej przez MŚ

fot. sozosfera.pl