letnie wędrówki z edukacją

Letnie wędrówki z edukacją

Tatrzański Park Narodowy (TPN) zaprasza na letnie wędrówki oraz spotkania edukacyjne. W tym roku letnia oferta edukacyjna Parku jest wyjątkowo bogata, a wszystkie atrakcje bezpłatne! – podkreśla TPN.

Park narodowy zaprasza na letnie wędrówki z edukacją w Tatrach

Dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i czwartki, odbywać się będą wycieczki dla rodzin z dziećmi. Trasy i tematyka dostosowane będą do możliwości małych turystów, którzy zaczynają dopiero swoją przygodę z Tatrami. Z kolei w każdą środę TPN zaprasza dorosłych turystów zainteresowanych turystyką przyrodniczą na dłuższe wycieczki, w czasie których dowiedzą się więcej na temat botaniki, ekologii i ornitologii.

Dorośli turyści mogą też wziąć udział w cyklu spacerów „Dziedzictwo nieoczywiste”. To okazja do spojrzenia na znane miejsca w TPN z innej perspektywy.

Jednocześnie TPN zaprasza wszystkich odwiedzających Dolinę Kościeliską na prelekcje edukacyjne nad Smreczyńskim Stawem. Będą one prowadzone przez pracowników TPN w poniedziałki, wtorki i piątki. Z kolei w każdą środę będzie można ich posłuchać na Rusinowej Polanie.

letnie wędrówki z edukacją

Zajęcia prowadzone są przez pracowników Parku, którzy na co dzień zajmują się edukacją. Uczestnicy, wchodząc do Parku, muszą wykupić bilet wstępu. Powinni też być odpowiednio ubrani i wyposażeni (obuwie górskie, ubranie przeciwdeszczowe itp.). Jednocześnie TPN zastrzega, że organizatorzy mogą zrezygnować z fragmentów zaplanowanej trasy w przypadku pogorszenia pogody lub stwierdzenia, że uczestnicy nie poradzą sobie z trudnościami. Uczestnicy muszą być jednak świadomi zagrożeń wynikających z przebywania w górach (upadek na kamienistym szlaku, możliwość spotkania żmii, niedźwiedzia czy innych dzikich zwierząt, spadające kamienie i drzewa, załamanie pogody itp.). Dlatego ryzyko uczestniczenia w zajęciach podejmują na własną odpowiedzialność.

Park zastrzega również, że prowadzący ma prawo odmówić udziału w wycieczce osobom naruszającym przepisy obowiązujące w parku narodowym lub nieodpowiednio wyposażonym, w sposób zwiększający ryzyko wypadku (np. niewłaściwe obuwie). Uczestnicy wyprawy mogą w każdym punkcie trasy zrezygnować z dalszej wspólnej wędrówki i kontynuować wycieczkę samodzielnie.

Wędrówki także w sierpniu

Jak zaznacza TPN, aby wziąć udział w zajęciach przygotowanych przez Park, należy przesłać zgłoszenie. Formularze zgłoszeniowe i harmonogram można znaleźć pod opisem poszczególnych wycieczek na stronie: tpn.pl/lato-z-tpn. Liczba miejsc jest ograniczona.

Po więcej informacji TPN zaprasza na stronę tpn.pl/lato-z-tpn i dodaje, że z omawianej oferty edukacyjnej można będzie skorzystać również w sierpniu. Jednak dokładne terminy podane zostaną dopiero w drugiej połowie lipca.

Park zastrzega również, że wycieczki przeznaczone są dla turystów indywidualnych i rodzin z dziećmi, a nie dla grup zorganizowanych.

Na podstawie informacji nadesłanej przez TPN

rys. TPN