Bieg po drewniany medal

Niemal 200 biegaczy zainaugurowało akcję Ministra Środowiska i Lasów Państwowych pn. „Wolność jest w naturze”. Uczestnicy stawili się na starcie nowo otwartej ścieżki biegowej w Nadleśnictwie Chojnów 13 września br.
 
Bieg odbył się na dystansie 6600 m. Wzięli w nim udział m.in. zawodnicy grup Warszawiaky i Entre.pl Team, Wiesław Krzewina, zastępca dyrektora generalnego LP, czy leśnicy zrzeszeni w Klubie Biegających Leśników. Natomiast minister środowiska, Maciej Grabowski, rywalizował na dystansie 3000 m.
 
Wszyscy uczestnicy biegów dostali drewniane medale, mogli zabrać ze sobą także przygotowane przez leśników sadzonki. Zwycięzcy otrzymali puchary i pełne kosze piknikowe z rąk ministra Grabowskiego, dyrektora generalnego Lasów Państwowych Adama Wasiaka, oraz Małgorzaty Skuchy, prezes Narodowego Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
 
W tym samym czasie na pobliskiej polanie trwał piknik rodzinny, podczas którego można było wcielić się w drwala i sprawdzić, jak piłuje się i rąbie drewno. Z kolei dzieci – wbijając gwoździe w pnie – mogły się przekonać o różnicy w twardości drewna, w zależności od jego gatunku.
 
„Wolność jest w naturze” to podjęta przez Ministra Środowiska i Lasy Państwowe inicjatywa wytyczenia 25 ścieżek biegowych, z okazji 25. rocznicy odzyskania przez Polskę wolności. W zamyśle wszystkie trasy mają się zaczynać i kończyć przy parkingach leśnych i miejscach postoju pojazdów. Mają też zachęcać do spacerów, joggingu, jazdy na biegówkach czy nordic walkingu.
 
Na podstawie: www.mos.gov.pl

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu