Zrywania z plastikiem

Zrywania z plastikiem ciąg dalszy

Segregowanie odpadów, pokaz pracy śmieciarki i rozdawanie woreczków ze starych firanek były elementami trwającego trzy dni (8-11 października br.) wydarzenia zorganizowanego w Legnicy w ramach miejskiej akcji „Zrywamy z plastikiem”. Wydarzenie dedykowane było przede wszystkim uczniom – poinformował Urzędu Miasta Legnica (UM).

Między innymi o gospodarce odpadami w ramach zrywania z plastikiem

Wydział Środowiska i Gospodarowania Odpadami UM, w ramach Legnickiej Jesieni Miedzianej organizowanej przez Towarzystwo Miłośników Legnicy Pro Legnica (TML), przeprowadził lekcje pokazowe dotyczące selektywnej zbiórki odpadów. Wzięli w nich udział nie tylko uczniowie szkół podstawowych, ale także mieszkańcy, którzy zaciekawili się tą tematyką. Mówiono również o nowych zasadach gospodarowania odpadami, które wejdą w życie od 1 stycznia 2020 r. i będą obowiązywać wszystkich mieszkańców miasta.

Dużą atrakcją dla dzieci był pokaz pojazdu odbierającego odpady komunalne, a pracownicy Legnickiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej zaprezentowali sposób mycia i dezynfekcji pojemników na odpady, a także sposób odbioru szkła z pojemników typu „dzwon”.

Prowadzący warsztaty zachęcali również do przyłączenia się do miejskiej akcji „Zrywam z plastikiem”. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że ograniczenie ilości wytwarzanych odpadów jest wręcz koniecznością. Robiąc zakupy, nie koniecznie musimy brać foliówki, które trafią do kosza zaraz po przyjściu do domu. Warzywa i owoce śmiało można ważyć luzem lub korzystać z wielorazowych worków bądź też papierowych toreb – zwraca uwagę UM.

Woreczki na owoce i warzywa w imię zrywania z plastikiem

Na zakończenie proekologicznych warsztatów panie z sekcji Rękodzieło sposobem na nudę TML Pro Legnica rozdawały mieszkańcom miasta własnoręcznie uszyte woreczki na owoce i warzywa, do przygotowania których wykorzystano stare firanki. W ten sposób namawiały do nieużywania jednorazowych foliówek. Pomysłodawczynią tej akcji jest Bożena Heiser-Bobrowska, która też poprowadziła ostatni warsztat z zakresu zrywania z plastikiem.

To bardzo potrzebna akcja! Dbanie o środowisko, segregacja i edukacja ekologiczna jest bardzo ważna. Popieram to w stu procentach – powiedział przyglądający się warsztatom pan Piotr, z kolei pani Marta dodała: – Słyszałam o dzisiejszej akcji i przyszłam zobaczyć, o co chodzi z tym plastikiem. Super, dziękuję, na pewno będę używać tych woreczków, świetny pomysł!.

Na podstawie informacji nadesłanej przez UM Legnica

fot. UM Legnica

reklama

partner portalu

partner portalu

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

 

partner medialny

partner medialny

reklama