Zrywania z plastikiem

Zrywania z plastikiem ciąg dalszy

Segregowanie odpadów, pokaz pracy śmieciarki i rozdawanie woreczków ze starych firanek były elementami trwającego trzy dni (8-11 października br.) wydarzenia zorganizowanego w Legnicy w ramach miejskiej akcji „Zrywamy z plastikiem”. Wydarzenie dedykowane było przede wszystkim uczniom – poinformował Urzędu Miasta Legnica (UM).

Między innymi o gospodarce odpadami w ramach zrywania z plastikiem

Wydział Środowiska i Gospodarowania Odpadami UM, w ramach Legnickiej Jesieni Miedzianej organizowanej przez Towarzystwo Miłośników Legnicy Pro Legnica (TML), przeprowadził lekcje pokazowe dotyczące selektywnej zbiórki odpadów. Wzięli w nich udział nie tylko uczniowie szkół podstawowych, ale także mieszkańcy, którzy zaciekawili się tą tematyką. Mówiono również o nowych zasadach gospodarowania odpadami, które wejdą w życie od 1 stycznia 2020 r. i będą obowiązywać wszystkich mieszkańców miasta.

Dużą atrakcją dla dzieci był pokaz pojazdu odbierającego odpady komunalne, a pracownicy Legnickiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej zaprezentowali sposób mycia i dezynfekcji pojemników na odpady, a także sposób odbioru szkła z pojemników typu „dzwon”.

Prowadzący warsztaty zachęcali również do przyłączenia się do miejskiej akcji „Zrywam z plastikiem”. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że ograniczenie ilości wytwarzanych odpadów jest wręcz koniecznością. Robiąc zakupy, nie koniecznie musimy brać foliówki, które trafią do kosza zaraz po przyjściu do domu. Warzywa i owoce śmiało można ważyć luzem lub korzystać z wielorazowych worków bądź też papierowych toreb – zwraca uwagę UM.

Woreczki na owoce i warzywa w imię zrywania z plastikiem

Na zakończenie proekologicznych warsztatów panie z sekcji Rękodzieło sposobem na nudę TML Pro Legnica rozdawały mieszkańcom miasta własnoręcznie uszyte woreczki na owoce i warzywa, do przygotowania których wykorzystano stare firanki. W ten sposób namawiały do nieużywania jednorazowych foliówek. Pomysłodawczynią tej akcji jest Bożena Heiser-Bobrowska, która też poprowadziła ostatni warsztat z zakresu zrywania z plastikiem.

To bardzo potrzebna akcja! Dbanie o środowisko, segregacja i edukacja ekologiczna jest bardzo ważna. Popieram to w stu procentach – powiedział przyglądający się warsztatom pan Piotr, z kolei pani Marta dodała: – Słyszałam o dzisiejszej akcji i przyszłam zobaczyć, o co chodzi z tym plastikiem. Super, dziękuję, na pewno będę używać tych woreczków, świetny pomysł!.

Na podstawie informacji nadesłanej przez UM Legnica

fot. UM Legnica

partner portalu

reklama

reklama

reklama

reklama

 

partner merytoryczny