Ekopiosenka 2019

Znani są laureaci Festiwalu Ekopiosenka 2019

W piątek i sobotę (31 maja i 1 czerwca br.) odbył się XXIV Ogólnopolski Festiwal Piosenki Ekologicznej Ekopiosenka 2019. Grand Prix zdobyła Agnieszka Letniowska z Bielawy – informuje Urząd Miasta Legnica (UM).

Legnicki magistrat wskazuje, że tamtejsze Młodzieżowe Centrum Kultury (MCK) prawie od ćwierćwiecza przekonuje młodych wokalistów z całego kraju, że w Legnicy o ekologii można mówić i rysować, ale również śpiewać, niosąc przesłanie: „Kochajmy naszą Ziemię, na której rośniemy i która nas żywi”.

Ogólnopolski Festiwal Piosenki Ekologicznej Ekopiosenka 2019 – nagrody i wyróżnienia przyznane

W miniony weekend, młodzi artyści z różnych miast zaprezentowali utwory w języku polskim, o tematyce ekologicznej lub turystycznej. Rozstrzygnięty został również doroczny konkurs plastyczny „Toyota – ekologiczny samochód moich marzeń”.

Jak podaje UM, jury festiwalu wybrało laureatów w czterech kategoriach: młodszych, średnich i starszych klas szkół podstawowych oraz trzecich klas gimnazjalnych. Pierwsze miejsca zdobyli: Alicja Hawrot MCKIE „Dom Harcerza” w Zielonej Górze, Marlena Młyńska z Kobierzyckiego Ośrodka Kultury, Amelia Zaim ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Jaworze oraz Alicja Czajkowska ze Studia Piosenki i Tańca Fart w Bielawie. Z kolei Grand Prix Ekopiosenki trafiło do Agnieszki Letniowskiej, również ze Studia Piosenki i Tańca Fart w Bielawie.

Jury przyznało także wyróżnienia i nagrody. Przypadły one ośmiu młodym wokalistkom z Legnicy. Nagrodzone zostały Milena Białokur ze Szkoły Podstawowej nr 6, Kamila Droździk ze Szkoły Podstawowej nr 7, Monika Krężel ze Studia Artystycznego Fame (III miejsce), Liwia Dziedzicka z Muzycznej Krainy (II miejsce), Julia Bartkowska z MCK, Anna Sobkowicz ze Szkoły Muzyki Rozrywkowej, Śpiewu i Mowy, Samanta Żmuda ze Szkoły Podstawowej nr 19 i Maja Gątarz ze Szkoły Podstawowej nr 19.

Na podstawie informacji nadesłanej przez UM Legnica

fot. MCK Legnica

 

reklama