Wyniki kolejnej edycji akcji proekologicznych

Znane wyniki kolejnej edycji akcji proekologicznych w Świętochłowicach!

Urząd Miejski w Świętochłowicach (UM) poinformował, że znane są już wyniki kolejnej edycji akcji proekologicznych pn. „Niebieski wkracza do miasta” i „Jestem w drużynie Recyklatora”, które realizowane były przez szkoły i przedszkola w Świętochłowicach.

W miniony czwartek (1 października) Prezydent Miasta oraz organizatorzy akcji uroczyście wręczyli nagrody najaktywniejszym placówkom.

Imponujące wyniki kolejnej edycji akcji proekologicznych

Jak zaznaczył świętochłowicki magistrat, „wszelkie rekordy” pobili wychowankowie Przedszkola nr 4 i Przedszkola nr 8, a wśród szkół najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa nr 8.

Kampania pn. „Niebieski wkracza do miasta” polegała na zbiórce makulatury, natomiast akcja „Jestem w drużynie Recyklatora” namawiała do zbiórki plastikowych odpadów opakowaniowych po produktach spożywczych – tłumaczy UM. Zwycięzcy otrzymali bony w wysokości odpowiednio: 1000 zł, 700 zł i 500 zł, a pozostałym szkołom i przedszkolom biorącym udział w akcjach wręczone zostały bony o wartości 100 zł.

Uczniowie świętochłowickich szkół zebrali w sumie ponad 41 ton makulatury i ponad 248 kg opakowań plastikowych po artykułach spożywczych. Natomiast przedszkolaki zebrały blisko 14 ton makulatury i blisko 117 kg opakowań plastikowych po artykułach spożywczych – wylicza UM.

Wyniki kolejnej edycji akcji proekologicznych – kto wygrał?

W ramach akcji pn. „Niebieski wkracza do miasta” w kategorii szkoły zwyciężyły: Szkoła Podstawowa nr 8 (I miejsce – 27,79 kg makulatury na ucznia), Szkoła Podstawowa nr 1 (II miejsce – 21,63 kg makulatury na ucznia) i Szkoła Podstawowa nr 17 (III miejsce – 18,96 kg makulatury na ucznia), w kategorii przedszkola: Przedszkole Miejskie nr 4 (I miejsce – 57,60 kg makulatury na przedszkolaka), Przedszkole Miejskie nr 1 (II miejsce – 27,20 kg makulatury na przedszkolaka) i Przedszkole Miejskie nr 8 (III miejsce – 18,99 kg makulatury na przedszkolaka).

Z kolei w akcji „Jestem w drużynie Recyklatora” w kategorii szkoły najlepsze były: Szkoła Podstawowa nr 8 (I miejsce – 0,6717 kg opakowań plastikowych na ucznia), Szkoła Podstawowa nr 10 (II miejsce – 0,4323 kg opakowań plastikowych na ucznia) i Szkoła Podstawowa nr 4 (III miejsce – 0,3602 kg opakowań plastikowych na ucznia). Natomiast wśród przedszkoli najlepsze efekty uzyskały: Przedszkole Miejskie Nr 8 (I miejsce – 0,9840 kg opakowań plastikowych na przedszkolaka), Przedszkole Miejskie Nr 1 (II miejsce – 0,9120 kg opakowań plastikowych na przedszkolaka) i Przedszkole Miejskie Nr 12 (III miejsce – 0,7202 kg opakowań plastikowych na przedszkolaka).

Na podstawie swietochlowice.pl

fot. UM w Świętochłowicach

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama