Nie tylko zbiórki odpadów i edukacja ekologiczna…

Choć do zimy zostało jeszcze nieco czasu, to firma ASEKOL przygotowała krótkie podsumowanie swojej jesiennej aktywności. Firma zaznacza, że pomimo chłodniejszej aury okres jesienny był bardzo ciekawy pod względem wydarzeń edukacyjnych. Spółka brała udział w licznych wydarzeniach, takich jak zbiórki odpadów i akcje ekoedukacyjne. Przedstawiciele ASEKOL uczestniczyli też w różnych konferencjach oraz targach, gdzie jej produkt zdobył prestiżowe nagrody.

Ekoedukacja i zbiórki odpadów

– Postanowiliśmy działać, jak Polska długa i szeroka i już pierwszego dnia kalendarzowej jesieni byliśmy partnerem wydarzenia organizowanego przez ZGK Ustka pn. „Wyprzedaż garażowa”. Uczestnicy korzystali z atrakcji, takich jak gra miejska, zabawy z animatorem, czy dmuchańce przygotowane dla dzieci, a także ciepłe napoje i sezonowe dania polskiej kuchni. Nie należy jednak zapominać o najważniejszym przesłaniu i celu imprezy, tj. ekologii i edukacji. Mieszkańcy Ustki mieli możliwość, w ramach akcji, sprzedać lub kupić nieużywane meble czy urządzenia a wszystkie elektrosprzęty, które przestały już spełniać swoją funkcję, można było przekazać w zamian za jesienne rośliny – zaznacza Małgorzata Krueger, kierownik projektów w ASEKOL.

Firma pochwaliła się również udziałem w pierwszej jesiennej edycji, organizowanego od lat wydarzenia pn. „Ursynowskie Kwiaty”. Akcja, której organizatorem jest Urząd Dzielnicy Ursynów, od zawsze cieszyła się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców dzielnicy, jednak dotychczas zawsze odbywała się wiosną. W ostatniej, jesiennej edycji, po raz pierwszy można było otrzymać zamiast sadzonek, cebulki kwiatów. Według firmy idealnie wpisały się one w związane z porą roku potrzeby mieszkańców. Natomiast przed stoiskiem ASEKOL, już na godzinę przed rozpoczęciem zbiórki odpadów, ustawiła się kolejka mieszkańców, którzy dbając o środowisko chcieli także otrzymać nowe okazy roślin do swoich ogródków.

Na wszystkich uczestników, którzy odpowiedzieli na pytania w quizie edukacyjnym czekało również stoisko baristy, który serwował bezpłatną pyszną kawę ze świeżo palonych ziaren oraz gorącą herbatę. W ciągu kilku godzin mieszkańcy dostarczyli na parking przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów 2324 kg elektroodpadów oraz 346 kg zużytych baterii – podał ASEKOL.

Wspólnie ze związkiem gmin – edukacja z elementem zbiórki odpadów

Kolejna akcja ekoedukacyjna obejmująca także element zbiórki odpadów odbyła się 24 października w Kędzierzynie-Koźlu. Firma ASEKOL realizowała ją wspólnie ze Związkiem Międzygminnym Czysty Region. Mieszkańcy miasta, którzy przynieśli zużyty sprzęt otrzymywali za niego sadzonki wrzosów. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu pracowników firmy i nagłośnieniu akcji m.in. w lokalnych rozgłośniach radiowych, zbiórka zakończyła się wynikiem niemal ośmiu ton zebranych elektroodpadów.

Także w październiku odbył się finał akcji „Śmieci skrzydeł nie mają”, prowadzonej od marca z ekologiem podróżnikiem, Dominikiem Dobrowolskim. Zwycięska klasa I B II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Kędzierzynie-Koźlu, zebrała ponad 3 tony elektroodpadów. Nagrodą dla młodzieży była wycieczka w Beskid Śląski prowadzona przez Dominika Dobrowolskiego, połączona z warsztatami.

Aktywności firmy to nie tylko zbiórki odpadów, ale także udział w konferencjach

Udział w akcjach ekoedukacyjnych i realizacja zbiórek elektroodpadów to nie jedyne aktywności prowadzone przez ASEKOL w okresie jesiennym. Duża część działań firmy skupiła się na poszukiwaniu i pozyskiwaniu nowych partnerów podczas szeregu wydarzeń branżowych.

I tak, 6 października br. przedstawiciele firmy wzięli udział w XV Regionalnym Seminarium Ekologicznym, odbywającym się w ramach Poznańskich Dni Recyklingu. Wydarzenie odbywało się w Sali Wykładowej im. prof. Zygmunta Czubińskiego w pięknej scenerii Poznańskiego Ogrodu Botanicznego. Było ono adresowane do nauczycieli i dyrektorów placówek oświatowych. Podczas seminarium prezentowane były przygotowane przez uczniów wielkopolskich szkół, zwycięskie filmy o tematyce ekologicznej. ASEKOL podczas seminarium reprezentowała Małgorzata Krueger, która w swoim wystąpieniu, zaprezentowała korzyści wynikające z udziału w konkursie „Elektrośmieci oddajesz nagrody dostajesz”.

W dniach 9-10 października br. – również w Poznaniu – odbywało się wydarzenie pn. „Edukacja ekologiczna i komunikacja w gospodarce odpadami”. Zostało tam zaprezentowane wystąpienie firmy dotyczące edukacji mieszkańców i współpracy w zakresie zbiórki elektroodpadów. Wydarzenie zwieńczone było zwiedzaniem oraz poznaniem pomysłowych i nowoczesnych rozwiązań zastosowanych przy tworzeniu edukacyjno-ekologicznego placu zabaw przy Zakładzie Zagospodarowania Odpadów w Poznaniu.

W kontakcie z samorządowcami i branżą odpadową

11 i 12 października przedstawiciele ASEKOL byli uczestnikami XXI Samorządowego Forum Kapitału i Finansów w Katowicach. W niezwykle nowoczesnej przestrzeni Międzynarodowego Centrum Kongresowego, zaprezentowali oni na stoisku kompleksowe rozwiązania dotyczące zużytego sprzętu dla samorządów. Mirosław Baściuk, dyrektor zarządzający ASEKOL, wystąpił podczas debaty dotyczącej selektywnej zbiórki odpadów i przedstawił rozwiązania oferowane przez firmę w zakresie gospodarowania elektroodpadami.

Z kolei 15 i 16 listopada br. w Łodzi odbył się 11. Ogólnopolski Zjazd Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych. Podczas wydarzenia przedstawiciele branży omawiali problemy związane z sortowaniem i przetwarzaniem odpadów komunalnych czy dyrektywą single-use plastics (SUP). Mirosław Baściuk, reprezentujący tam ASEKOL, podczas swojego wystąpienia dowiódł potrzeby i zasadności istnienia organizacji odzysku w naszym kraju oraz przedstawił rolę organizacji odzysku jako partnera w zbiórce odpadów zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego i odpadów opakowaniowych.

Jednym z ostatnich akcentów w aktywności ASEKOL tej jesieni był XX Kongres Gmin Wiejskich, który w dniach 27-28 listopada br. odbył się w Jachrance. Firma pełniła funkcję Partnera Strategicznego Kongresu, a jej ofertę zebranym wójtom i burmistrzom przedstawiła Małgorzata Krueger.

Pojemnik Smart Ecobox, który zdobył uznanie

– Nie mogło nas oczywiście zabraknąć również podczas tegorocznych targów POLECO. Swój udział podkreśliliśmy stoiskiem, na którym mieliśmy okazję porozmawiać z zaproszonymi klientami. Przeprowadziliśmy również wiele inspirujących spotkań z przyszłymi partnerami, które zapoczątkowały wiele pomysłów i ukierunkowały nasze działania na najbliższe miesiące. Był to więc dla nas bezcenny czas, tym bardziej, że nasza prezentowana na POLECO nowość – pojemnik Smart Ecobox – zdobyła dwie najbardziej prestiżowe nagrody Targów – podkreśla Mirosław Baściuk, który odebrał Złoty Medal MTP w kategorii innowacyjnych rozwiązań, a także Złoty Medal Wybór Konsumentów.

Na podstawie nadesłanych informacji

fot. ASEKOL

Informacja opublikowana w ramach współpracy z firmą Asekol PL Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego i Organizacja Odzysku Opakowań S.A. – Partnerem portalu

Czyste Sołectwo

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

reklama

reklama

reklama

Partner Portalu

 

partner merytoryczny