Zbierali butelki

Zbierali butelki w czasie zabawy sylwestrowej

Urząd Miejski w Gdańsku (UM) poinformował, że rozstrzygnięta została kolejna, 12. już edycja Sylwestrowego Konkursu Butelkowego.

Konkurs zorganizowała Rada Miasta Gdańska we współpracy z Zakładem Utylizacyjnym w Gdańsku (ZU).

Zbierali butelki w czasie zabawy sylwestrowej, teraz wręczą nagrody

Dziś o godzinie 17.00 w Nowym Ratuszu wręczone zostaną nagrody laureatom tegorocznej edycji. A wśród nagród są m.in. rower miejski, Sound Bar i wideorejestrator.

Nagrody trafią do gdańszczan i mieszkańców innych miejscowości, którzy postanowili w sylwestrową noc bawić się na jednej z zabaw zorganizowanych przez Miasto Gdańsk. Ale jak podaje UM, wygranymi tej edycji konkursu są także podopieczni Stowarzyszenia Organizacji Obozów „Cieciorka”, którzy dostaną wsparcie w postaci dofinansowania turnusów rehabilitacyjnych.

Zgodnie z charytatywnymi założeniami przedsięwzięcia, każde 5 kg szkła to 2019 groszy przekazane przez ZU. W tym roku będzie to czek na 5 tys. zł, bowiem w tym roku zebrano prawie tonę szklanych butelek.

To o ponad 350 kg szkła więcej niż w ubiegłorocznej edycji. Dzięki temu na ulicach rozbawionego Gdańska ograniczona została ilość rozbitego szkła. I to jest kolejny, ważny wymiar konkursu – podkreśla gdański magistrat.

Cieszę się, że co roku konkurs zyskuje coraz większą popularność. Mam nadzieję, że przyczyniamy się do bezpieczeństwa podczas miejskich imprez sylwestrowych. Dziękuję Zakładowi Utylizacyjnemu w Gdańsku, że w ramach naszej zabawy, wspiera instytucje charytatywne działające na terenie miasta, myślę, że ten aspekt konkursu jeszcze bardziej mobilizuje do wzięcia w nim udziału – mówi Agnieszka Owczarczak, przewodnicząca Rady Miasta Gdańska.

Aby wziąć udział w „Sylwestrowym Konkursie Butelkowym” wystarczyło w dniach od 31 grudnia 2018 r. do 2 stycznia 2019 r. wrzucić do oznakowanych pojemników stojących w miejscach zabaw miejskich szklaną butelkę po napoju, którym witano Nowy Rok. Do butelki należało włożyć karteczkę ze swoim imieniem, nazwiskiem oraz numerem telefonu.

Na podstawie informacji nadesłanej przez UM w Gdańsku

fot. sozosfera.pl (zdjęcie ilustracyjne)

partner portalu

reklama

reklama

reklama

reklama

 

partner medialny

reklama