Rajd Ekologiczno-Przyrodniczy

XXI Rajd Ekologiczno-Przyrodniczy w Dębem

Związek Komunalny Gmin „Czyste Miasto, Czysta Gmina” (ZKG) poinformował, że 8 czerwca br. na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dębem odbył się XXI Rajd Ekologiczno-Przyrodniczy. Rajdowi towarzyszyło podsumowanie XV Kaliskiej Przygody z Odpadami.

XXI Rajd Ekologiczno-Przyrodniczy i podsumowanie Kaliskiej Przygody z Odpadami

Organizatorem Rajdu jest Związek Komunalny Gmin „Czyste Miasto, Czysta Gmina”.

W Rajdzie uczestniczyły pięcioosobowe drużyny uczniów szkół podstawowych wraz z nauczycielami. A konkursy rajdowe przeprowadzono na boisku sportowym. Z kolei w budynku szkoły o godz. 12.30 odbyło się uroczyste podsumowanie Kaliskiej Przygody z Odpadami.

Jak podaje ZKG, akcja prowadzona jest wspólnie z Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu (ODN). Ma ona pomóc nauczycielom i uczniom w zrozumieniu potrzeby prowadzenia segregacji odpadów u źródła. Ma też skłaniać do wprowadzenia selektywnej zbiórki odpadów do zwyczajów lokalnej społeczności.

Nagrody wyróżnionym placówkom wręczali przedstawiciele ZKG oraz ODN-u. Na koniec dla wszystkich uczestników Rajdu teatr Pozytywka z Krakowa wykonał spektakl pt. „Rajska wyspa”. Podczas występu artyści angażowali widownię w liczne konkursy z nagrodami. Podsumowaniem zmagań rajdowych było wręczenie zwycięskim drużynom pucharów, dyplomów, sprzętu sportowego i innych nagród.

Nagrody w konkursach zostały dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Na podstawie informacji nadesłanej przez ZKG „Czyste Miasto, Czysta Gmina”

fot. ZKG „Czyste Miasto, Czysta Gmina”

Partner Portalu

reklama

reklama

reklama