Wydarzenia edukacyjne

Wydarzenia edukacyjne na koniec lata

Podobnie jak początek lata, również jego koniec obfitował w wydarzenia edukacyjne realizowane przy udziale firmy ASEKOL. Firma podkreśla, że od pewnego czasu dostrzega potencjał i przestrzeń do przekazywania treści edukacyjnych podczas wydarzeń sportowych. Stąd jej udział i partnerstwo edukacyjne w dwóch ogólnopolskich imprezach sportowych.

Wydarzenia edukacyjne podczas zawodów sportowych

26 sierpnia br. podczas 87 Mistrzostw Polski Seniorów w Łucznictwie, stoisko zbiórkowo-edukacyjne ASEKOL pojawiło się w Legnicy. Mistrzostwa odbywały się na stadionie miejskim, a finał zawodów w tamtejszym parku miejskim. Poza samym przekazywaniem treści edukacyjnych, przy stoisku ASEKOL odbywała się również zbiórka zużytego elektrosprzętu. W zamian za zebrane elektroodpady, mieszkańcy Legnicy otrzymywali doniczki z kolorowymi, jesiennymi wrzosami oraz gadżety promocyjne firm.

Naszą obecność i zbiórkę podczas Mistrzostw w Łucznictwie promowały lokalnie spoty radiowe oraz plakaty pod hasłem „Celujemy w ekologię” – zaznacza Małgorzata Krueger, kierownik projektów w ASEKOL.

Drugą imprezą sportową, podczas której firma prowadziła aktywną edukację ekologiczną, były Mistrzostwa Swimrun z Ostrą w Dąbrowie Górniczej. Zawody odbyły się 9 września br. Swimrun to dyscyplina sportowa, która powstała ok. 20 lat temu w Szwecji. Jak wskazuje firma, dyscyplina ta łączy ze sobą biegi przełajowe i pływanie w otwartych wodach. ASEKOL wystawił do startu dwoje zawodników. Firmę reprezentowali: Izabela Pakuła i Mirosław Baściuk, którzy zdobyli w parze drugie miejsce w swojej kategorii. Również tutaj oprócz edukacji dla dzieci i dorosłych prowadzona była zbiórka elektroodpadów i baterii w zamian za piękne wrzosy.

„Książka za worek śmieci” ze wsparciem ASEKOL i prezentacja nowego pojemnika

Firma zaznacza, że ASEKOL w tym roku był również partnerem ogólnopolskiej akcji pn. „Książka za worek śmieci”. Akcja odbywała się w 16 miastach Polski i wzięło w niej udział ponad 800 uczestników. W ramach akcji wyznaczone tereny, głównie parki i lasy miejskie, były sprzątane z zalegających śmieci. Dzięki zaangażowaniu tak dużej liczby osób udało się zebrać prawie 20 ton odpadów – zaznacza ASEKOL. Firma dodaje, że akcja „Książka za worek śmieci” odbyła się już 21 raz, a w wymiarze ogólnopolskim była to piąta edycja.

Tegoroczna akcja cieszyła się naprawdę dużym zainteresowaniem. To bardzo budujące, kiedy widzimy całe pokolenia uczestniczące w naszych wydarzeniach. Obserwujemy, jak dzieci rosną razem z nami, jak rodzice dają im wspaniały przykład. Spotkania z uczestnikami akcji i czysta przestrzeń dają nam moc pozytywnej energii do dalszego działania. Dziękujemy za ogromne zaangażowanie stałym bywalcom i nowym uczestnikom – powiedziała Anna Jaklewicz, pomysłodawczyni akcji.

W dniach 22-23 września br. w Centrum Handlowym Plac Unii w Warszawie odbyła się oficjalna premiera nowego pojemnika. Mowa o Smart EcoBox. Prezentacja połączona była ze zbiórką elektroodpadów, konkursem oraz warsztatami ekologicznymi upcyklingu koszulek. Uczestnicy mogli też nauczyć się, jak przygotować zdrowe musli, czy też jak stworzyć las w słoiku – wskazała firma.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. ASEKOL

Informacja opublikowana w ramach współpracy z firmą Asekol PL Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego i Organizacja Odzysku Opakowań S.A. – Partnerem portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu