Wiedzy ekologicznej

Finał 38 Olimpiady Wiedzy Ekologicznej

Finaliści 38 Olimpiady Wiedzy Ekologicznej musieli wykazać się szeroką wiedzą z biologii, geografii i gospodarki światowej. Olimpiada organizowana od 38 lat jest najpopularniejszą olimpiadą zarejestrowaną w Ministerstwie Edukacji i Nauki (MEiN) – poinformował Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego (UMWM).

Do 38 Olimpiady Wiedzy Ekologicznej przystąpili uczniowie szkół średnich

Jak poinformował UMWM, Olimpiada Wiedzy Ekologicznej jest adresowana do uczniów różnych typów szkół ponadpodstawowych w Polsce. Eliminacje składają się z trzech etapów: szkolnego, okręgowego i krajowego. Uczestnicy muszą mieć wiedzę z biologii, ekologii, chemii, fizyki, geografii, ochrony środowiska i gospodarki światowej. Materiał, który trzeba opanować do olimpiady, obejmuje także zagadnienia dotyczące gospodarki rolnej i leśnej, żywności oraz zdrowia. Nie brakuje też tematów związanych z ochroną przyrody, w tym powietrza, z gospodarowaniem odpadami, czy ochroną przed hałasem. Niezbędna jest także wiedza związana z rekultywacją oraz środowiskowymi normami prawnymi.

Olimpiada pod patronatem marszałka województwa mazowieckiego

– To budujące, że dla wielu młodych ludzi przyroda i jej prawa stały się drogowskazem na przyszłość. Gratuluję wszystkim finalistom i laureatom – mówił Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego, który objął olimpiadę patronatem honorowym.

Podczas olimpiady uczniowie walczyli o indeksy do wybranych uczelni w Polsce. Takich jak: Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Warszawski Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach i Uniwersytet-Technologiczno-Humanistyczny Radomiu.

W 38 edycjach olimpiady uczestniczyło ponad 1,7 mln uczniów – dodał UMWM.

Na podstawie: mazovia.pl

fot. sozosfera.pl (zdjęcie ilustracyjne)

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu