Weekend pełen niespodzianek

W miniony weekend (7-8 czerwca br.) w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyły się Wielkopolskie Dni Ochrony Środowiska. Wydarzenie to wpisuje się w międzynarodową inicjatywę, mającą na celu promocję zrównoważonego rozwoju oraz ochrony środowiska.
 
 
W ciągu dwóch dni imprezy można było wysłuchać prelekcji dotyczących zagadnień ochrony środowiska i odwiedzić liczne stoiska organizatorów (m.in. Stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju, Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego, Wielkopolski Park Narodowy, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Poznaniu, Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu, Starostwo Powiatowe w Poznaniu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich, Związek MiędzygminnyGospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej” czy Związek Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć). Przybyli do Ogrodu Botanicznego goście mieli także okazję zapoznać się z działaniem rowerów prądotwórczych, obejrzeć filmy nagrodzone w konkursie „Neowideo”, wziąć udział w konkursach na wytworzenie jak największej ilości energii w określonym czasie czy… spróbować przekrzyczeć F16.
 
Oko uczestników festynu cieszyły też warsztaty zdobnictwa przedmiotów drewnianych codziennego użytku, ręcznego malowania na szkle, tworzenia maskotek włóczkowo-szydełkowych i biżuterii szydełkowo-koralikowej oraz barwienia naturalnegoShibori”.Chętni mogli wziąć udział również w wycieczkach ornitologicznych lub obejrzeć pokaz mody pt. „Recykling i kolory natury”. Nie brakowało też przeróżnych ekologicznych gier towarzyskich.
 

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu