Twórcy śmieciaków

Twórcy śmieciaków z nagrodami

Wczoraj (9.04.2018 r.) w Sali Wielkiej Starego Ratusza we Wrocławiu zebrali się zwycięzcy konkursu „Bądźmy EKO dla Wrocławia”.

Podczas uroczystej gali zostały wręczone nagrody osobom, które wykazały się największą kreatywnością w budowaniu „Śmieciaka” i w internetowym plebiscycie zdobyli najwięcej głosów.

Twórcy śmieciaków nagrodzeni w konkursie „Bądźmy EKO dla Wrocławia”

Jak podaje wrocławska spółka Ekosystem, konkurs odbywał się pod hasłem „Dzieciaki budują śmieciaki”, a zorganizowała go firma FBSerwis. Zainteresowanie inicjatywą przeszło najśmielsze oczekiwania – zgłoszonych zostało 300 prac wykonanych przez ponad 400 uczniów, a internauci kliknęli 300 tys. razy oddając swoje głosy na najlepsze prace.

W konkursie „Bądźmy EKO dla Wrocławia” wzięli udział uczniowie i nauczyciele z wrocławskich szkół podstawowych. Aby powalczyć o nagrody trzeba było zbudować „Śmieciaka”! Do jego wykonania należało użyć wyłącznie odpadów, które wrzucane są do pojemników na tworzywa sztuczne, papier i tekturę oraz opakowania szklane.

Konkurs miał na celu szerzenie wiedzy dotyczącej dbałości o środowisko przyrodnicze poprzez prawidłową segregację odpadów u źródła ich powstawania – w gospodarstwie domowym. Uczniowie mogli wykonać zadanie samodzielnie lub w zespołach liczących do trzech osób.

W konkursie zwyciężył Wojciech Gałka, drugie miejsce zajęła Martyna Mazurek, a na trzecim miejscu podium znalazły się Laura Rosiek, Aleksandra Szymkowiak i Anna Sibera. Wyróżnienia otrzymali natomiast Hanna Mercik, Lena Napierała, Jakub Kurek oraz Łukasz Kundera.

Na podstawie informacji nadesłanej przez Ekosystem

fot. Ekosystem

partner portalu

reklama

reklama

reklama

 

reklama

partner medialny