Twórcy śmieciaków

Twórcy śmieciaków z nagrodami

Wczoraj (9.04.2018 r.) w Sali Wielkiej Starego Ratusza we Wrocławiu zebrali się zwycięzcy konkursu „Bądźmy EKO dla Wrocławia”.

Podczas uroczystej gali zostały wręczone nagrody osobom, które wykazały się największą kreatywnością w budowaniu „Śmieciaka” i w internetowym plebiscycie zdobyli najwięcej głosów.

Twórcy śmieciaków nagrodzeni w konkursie „Bądźmy EKO dla Wrocławia”

Jak podaje wrocławska spółka Ekosystem, konkurs odbywał się pod hasłem „Dzieciaki budują śmieciaki”, a zorganizowała go firma FBSerwis. Zainteresowanie inicjatywą przeszło najśmielsze oczekiwania – zgłoszonych zostało 300 prac wykonanych przez ponad 400 uczniów, a internauci kliknęli 300 tys. razy oddając swoje głosy na najlepsze prace.

W konkursie „Bądźmy EKO dla Wrocławia” wzięli udział uczniowie i nauczyciele z wrocławskich szkół podstawowych. Aby powalczyć o nagrody trzeba było zbudować „Śmieciaka”! Do jego wykonania należało użyć wyłącznie odpadów, które wrzucane są do pojemników na tworzywa sztuczne, papier i tekturę oraz opakowania szklane.

Konkurs miał na celu szerzenie wiedzy dotyczącej dbałości o środowisko przyrodnicze poprzez prawidłową segregację odpadów u źródła ich powstawania – w gospodarstwie domowym. Uczniowie mogli wykonać zadanie samodzielnie lub w zespołach liczących do trzech osób.

W konkursie zwyciężył Wojciech Gałka, drugie miejsce zajęła Martyna Mazurek, a na trzecim miejscu podium znalazły się Laura Rosiek, Aleksandra Szymkowiak i Anna Sibera. Wyróżnienia otrzymali natomiast Hanna Mercik, Lena Napierała, Jakub Kurek oraz Łukasz Kundera.

Na podstawie informacji nadesłanej przez Ekosystem

fot. Ekosystem

partner portalu

reklama

reklama

reklama

reklama

 

reklama

partner medialny

reklama