Sylwestrowa zbiórka butelek

Sylwestrowa zbiórka butelek – konkurs rozstrzygnięty

860 kg szklanych butelek zostało zebranych w konkursie sylwestrowym w Gdańsku. We wtorek, 7. stycznia w tamtejszym Zakładzie Utylizacyjnym wylosowani zostali zwycięzcy – poinformował Urząd Miejski w Gdańsku (UM).

Warto zaznaczyć, że w ramach inicjatywy, za każde 5 kg szklanych opakowań zebranych w czasie trwania sylwestrowego konkursu Rady Miasta Gdańska, Zakład Utylizacyjny przekazuje na szczytny cel 2020 groszy.

Sylwestrowa zbiórka butelek łączy edukację ekologiczną i działanie charytatywne

Celem konkursu jest ekologia i uświadamianie jak ważna i potrzebna jest segregacja odpadów, jednak konkursowi przyświeca także cel charytatywny. Zakład Utylizacyjny w tym roku przeznaczy 4000 złotych na Fundację Świat Wrażliwy – mówi Agnieszka Owczarczak, przewodnicząca Rady Miasta Gdańska.

Fundacja Świat Wrażliwy wspiera młodzież z niepełnosprawnością intelektualną i seniorów. Jest także miejscem treningów społeczno-zawodowych oraz szkoleń dla seniorów, którzy są mentorami-asystentami młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną.

Według UM, konkurs cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, a to przekłada się na czystość i bezpieczeństwo w miejscach zabaw oraz większe wsparcie dla najbardziej potrzebujących.

Jest to już 13 edycja konkursu, więc mieszkańcy przekonali się i przyzwyczaili do takiej formy porządkowania po imprezach sylwestrowych, w których bierzemy udział. Staramy się aby pojemników z roku na rok przybywało, żeby ich dostępność dla mieszkańców była łatwiejsza – przekonuje Michał Dzioba, prezes Zakładu Utylizacyjnego.

Nagrodami w konkursie są hulajnoga elektryczna, głośniki bezprzewodowe i inne atrakcyjne gadżety.

Na podstawie media.gdansk.pl

fot. UM w Gdańsku

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

 

reklama

partner merytoryczny