Słuchowiska edukacyjne o recyklingu

Słuchowiska edukacyjne o recyklingu opakowań

Fundacja RECAL podkreśla, że od dawna angażuje się w edukację najmłodszych na temat ochrony środowiska oraz recyklingu odpadów. W odpowiedzi na ograniczenia związane z pandemią, skutkujące zawieszeniem szeregu aktywności dla najmłodszych, Fundacja postanowiła wesprzeć nauczycieli i rodziców, dostarczając atrakcyjny dla małych odbiorców i, co najważniejsze, bezpłatny materiał dydaktyczny – to słuchowiska edukacyjne o recyklingu opakowań.

Słuchowiska edukacyjne o recyklingu opakowań Fundacji RECAL dostępne w Internecie

W tym celu eksperci Fundacji przygotowali trzy słuchowiska edukacyjne o recyklingu opakowań, oparte na scenariuszach znanych spektakli teatralnych: „Ala w Alulandii” części 1 i część 2 oraz „Ala na Tropach Recyklingu”. Spektakle od kilkunastu lat były wystawiane niemal stukrotnie w placówkach edukacyjnych, które zdobywały najlepsze miejsca w Programie pn. „Szkolne i przedszkolne projekty recyklingowe”. Jak zapewnia RECAL, przedstawienia do dziś cieszą się ogromną popularnością wśród najmłodszych.

Przygotowane przez Fundację RECAL słuchowiska przedstawiają przygody Ali, puszki Pusi oraz Alugatora i w humorystyczny sposób przekazują wiedzę o recyklingu opakowań, w szczególności tych aluminiowych. Mówią m.in. o selektywnej zbiórce opakowań, prezentując wartości takie jak przyjaźń, pogoda ducha oraz aktywność fizyczna. Słuchowiska edukacyjne o recyklingu opakowań skierowane są do dzieci w wieku 6-10 lat i są dostępne na stronie recal.pl (w postaci plików mp3), a także na kanale Fundacji RECAL na YouTube.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. Fundacja RECAL

reklama

reklama

reklama

reklama