Festiwal Recyklingu

Sieradzki Festiwal Recyklingu po raz 15

Związek Komunalny Gmin „Czyste Miasto, Czysta Gmina” (ZKG) poinformował, że objął patronatem cykliczną akcję piknik ekologiczny – „Sieradz bierze oddech”. Piknik jest organizowany przez Miasto Sieradz.

Jak podaje ZKG, sześciodniowa akcja połączona jest z 15 edycją Festiwalu Recyklingu. W dniach 13 – 18 maja mieszkańcy Sieradza mogą dostarczać na Stację Przeładunkową Odpadów Komunalnych w Sieradzu odpady i wymieniać je na walutę ekologiczną w postaci Ekodukatów. Aby zdobyć jednego ekodukata należy dostarczyć 0,25 kg zużytych baterii, 0,5 kg puszek aluminiowych, 3 kg zużytego sprzętu elektrycznego lub odpady problemowe.

Festiwal Recyklingu i piknik ekologiczny ze wsparciem ZKG „Czyste Miasto, Czysta Gmina”

Finał Festiwalu Recyklingu, jako część pikniku ekologicznego „Sieradz bierze oddech”, odbędzie się na Placu Teatralnym w zrewitalizowanej części Sieradza. Podczas pikniku będzie można zapoznać się z pracami dzieci i młodzieży, które wzięły udział w konkursach plastycznych. Chodzi o konkursy pt. „Nasze działania ocalą życie na Ziemi” i „Nasi skrzydlaci przyjaciele”. W trakcie wydarzenia można będzie także obejrzeć spektakle teatralne w wykonaniu naszych milusińskich „Jestem EKO – bierz przykład”. Podczas pikniku przewidziane jest również wiele atrakcji dla mieszkańców w postaci plenerowych warsztatów o nazwie „Las zamknięty w słoiku. W programie imprezy znajdą się również pokazy naukowe Centrum Nauki Kopernik.

W dniu samego finału Festiwalu Recyklingu, czyli 18 maja ZKG również będzie czynnie uczestniczył w akcji, zabezpieczając odbiór odpadów za pomocą mobilnego punktu zbierania odpadów problemowych oraz wystawiając swoje stanowisko informacyjno-edukacyjne.

W ubiegłym roku podczas sześciodniowej akcji Stację Przeładunkową Odpadów Komunalnych w Sieradzu odwiedziło ponad 550 mieszkańców Sieradza, którzy dostarczyli łącznie prawie 20 ton odpadów otrzymując w zamian walutę ekologiczną. Sieradzanie na Ekodukaty wymienili 2,64 ton zużytych baterii, 0,54 ton puszek aluminiowych, 0,94 tony odpadów problemowych oraz rekordową ilość 15,44 ton zużytego sprzętu elektrycznego. W dniu finału ustawiały się wówczas długie kolejki po sadzonki roślin czy po gadżety ekologiczne.

Na podstawie informacji nadesłane przez ZKG „Czyste Miasto, Czysta Gmina”

fot. ZKG „Czyste Miasto, Czysta Gmina”

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

reklama

reklama

Partner Portalu