Bohater ekologicznej ścieżki edukacyjnej podziękował dzieciom

Bohater ekologicznej ścieżki edukacyjnej – „Szklik” – dziękuje dzieciom z krośnieńskich przedszkoli i szkół podstawowych za odwiedziny. Krośnieński Holding Komunalny (KHK) poinformował, że w tym sezonie z oferty plenerowych zajęć na ścieżce edukacyjnej skorzystało blisko 350 dzieci.

Ścieżka edukacyjna uczy zasad segregacji odpadów

Ścieżka edukacyjna, znajduje się na terenie punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK-u) w Krośnie, przy ul. Białobrzeskiej 108. Jest ona miejscem przeznaczonym do plenerowych lekcji ekologii, zajęć z edukacji ekologicznej oraz warsztatów z poprawnej segregacji odpadów. Jej bohater „Szklik” uczy najmłodsze dzieci zasad poprawnej segregacji odpadów oraz wyjaśnia, w jaki sposób segregacja wpływa na codzienne życie.

Jak zaznacza KHK, zajęcia mają charakter interaktywny i są atrakcyjne dla dzieci. Uczestnicy mają bowiem możliwość dotykania przedmiotów, rozwiązywania zadań i zagadek.

„Szklik” towarzyszy dzieciom na każdym etapie zwiedzania ścieżki edukacyjnej, wyjaśniając im – dlaczego należy oszczędzać prąd i wodę. Jak poprawnie segregować domowe odpady? Co to jest PSZOK i jakie odpady można w nim oddawać? Pokazuje też, co dzieje się z odpadami, które zamiast trafić do kosza trafiają na dzikie wysypiska.

– Cieszymy się, że placówki szkolne i przedszkolne są zainteresowane naszą ofertą edukacyjną i coraz liczniej uczestniczą w naszych zajęciach. Staramy się promować zasady poprawnej segregacji odpadów i recyklingu oraz zachęcać dzieci do zachowań ekologicznych. Dzieci aktywnie uczestniczą w zajęciach i chętnie korzystają ze wszystkich atrakcji. Liczymy, że w przyszłym sezonie wycieczek do „Szklika” będzie jeszcze więcej – powiedziała Dorota Kornasiewicz, kierownik zarządzający Regionalnym Centrum Odzysku Odpadów w Krośnie.

Jak zgłaszać chęć odwiedzenia ekologicznej ścieżki edukacyjnej?

Przy okazji KHK przypomniał, że zgłoszenia na zajęcia plenerowe organizowane na edukacyjnej ścieżce ekologicznej przyjmowane są pod numerem tel. 13 474 81 26. Chęć korzystania z ekologicznej ścieżki edukacyjnejmożna też zgłaszać za pośrednictwem e-maila: ekoedukacja@khk.krosno.pl.

Przed wysłaniem zgłoszenia należy jednak zapoznać się z regulaminem oraz wypełnić kartę zgłoszenia i oświadczenie. Są one dostępne na stronie: http://www.ekrosno.pl/informacje/regionalne-centrum-odzysku-odpadow-rco/edukacja-ekologiczna.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. KHK

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu