Ruszyła trzecia edycja konkursu Gdański Ekodom

17 maja br. ruszyła trzecia edycja konkursu Gdański Ekodom 2023. Biorą w nim udział mieszkańcy Gdańska, którzy ograniczają produkcję odpadów, żyjąc zgodnie z ideą less waste. Do wygrania są trzy rowery górskie i zestawy ekogadżetów. Poinformował o tym Urząd Miasta Gdańska (UM).

Konkurs Gdański Ekodom 2023 – zostań ekoambasadorem miasta

Jak tłumaczy UM, celem konkursu jest edukacja mieszkańców w zakresie gospodarki odpadami i zrównoważonego rozwoju.

Zwycięzców wyłoni kapituła konkursowa, która weźmie pod uwagę jakość, liczbę i praktyczność prezentowanych rozwiązań. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 16 czerwca, a wyniki będą ogłoszone w lipcu. Laureaci zostaną ekoambasadorami miasta.

Jak dodał magistrat, Gdański Ekodom 2023 to inicjatywa, która ma na celu podkreślenie roli mieszkańców w ochronie środowiska. Poprzez udział w konkursie gdańszczanie mają okazję podzielić się swoimi pomysłami na życie w zgodzie z naturą.

Zmień swoje nawyki na bardziej proekologiczne

Organizatorami konkursu są Piotr Kryszewski, zastępca prezydenta ds. usług komunalnych i Olga Goitowska, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej. Podkreślają oni, że nawet drobne zmiany w codziennych nawykach mogą mieć ogromne znaczenie dla ochrony środowiska. Przykładami takich działań są: unikanie plastiku, segregacja odpadów, uprawa warzyw w ogródku czy korzystanie z komunikacji rowerowej zamiast jazdy samochodem.

Poprzednie edycje konkursu pokazały, że gdańszczanie mają wiele cennych pomysłów i praktyk, które warto szeroko promować. Poprzez aktywne uczestnictwo w konkursie każdy może zostać ekoambasadorem miasta i wspierać innych w podejmowaniu proekologicznych wyborów – dodał ratusz.

Na podstawie: media.gdansk.pl

fot. sozosfera.pl (zdjęcie ilustracyjne)

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

reklama

reklama

reklama

Partner Portalu