Rusza projekt pn. „PosegREgowani”

Rusza projekt pn. „PosegREgowani”

Ta tematyka co rusz pojawia się w przestrzeni publicznej, ale jeszcze nikt nie podszedł do niej w tak nowoczesny oraz interaktywny sposób – przekonuje spółka REMONDIS. A o co chodzi? O edukacyjny projekt pn. „PosegREgowani” przygotowany przez EKO-PUNKT Organizację Odzysku Opakowań i firmę REMONDIS. Projekt przenosi uczestników w świat recyklingu i ochrony środowiska, fachowych pytań i nieoczywistych ciekawostek, ale przede wszystkim zabawy i nauki. Mają one pokazać uczestnikom dobre nawyki dotyczące odpadów, które zastosują później w codziennym życiu – zaznacza firma.

Projekt pn. „PosegREgowani” – odpowiedzi na coraz bardziej skomplikowane pytania

Organizatorzy projektu podkreślają, że nasza świadomość ekologiczna rośnie z dnia na dzień, a wraz z nią pojawiają się coraz bardziej skomplikowane pytania dotyczące cyklu życia odpadów. Torebki po herbacie do pojemnika na odpady zmieszane czy „bio”? Dlaczego zielone szkło ma właśnie taki kolor? Co dzieje się ze śmieciami kiedy zostaną już wyrzucone do kosza? – to przykłady takich pytań, jakie podaje firma REMONDIS. Spółka podkreśla, że teraz ta ciekawość zostanie zaspokojona dzięki projektowi „PosegREgowani”, który łączy ekspercką wiedzę z luźnym podejściem do jej prezentacji. – Staraliśmy się przygotować projekt, który posłuży zarówno nauczycielom, którzy chcieliby przeprowadzić lekcję ekologii w swojej klasie, jak i osobom, które wiedzą więcej o segregacji odpadów i recyclingu, a chcieliby tę wiedzę pogłębić w przystępny sposób – mówi Tomasz Ciężki, specjalista ds. ochrony środowiska w EKO-PUNKT Organizacja Odzysku Opakowań, który jest przewodnikiem po projekcie.

Rusza projekt pn. „PosegREgowani”

Ucząc bawią i bawiąc uczą, czyli projekt pn. „PosegREgowani”

Prawidłowa segregacja odpadów idzie w parze z edukacją, szczególnie w czasie ciągle zmieniających się przepisów, za którymi wielu osobom trudno nadążyć – zauważa firma. Wydaje się, że podstawowe zasady znają wszyscy, ale kiedy przyjdzie do stosowania ich w życiu codziennym pojawiają się dylematy. A wraz z nimi mieszanie odpadów. Pomóc w przeciwdziałaniu takim sytuacjom ma właśnie projekt pn. „PosegREgowani”. – Ten projekt ma wielki walor edukacyjny, w dodatku podany jest w nowoczesnej i bardzo przystępnej formie. Niezależnie od tego, w jakim wieku jest jego odbiorca. Poza normalną działalnością spółki, kładziemy także mocny akcent na ten aspekt w naszym podejściu do recyklingu. To nasz obowiązek, żeby trafiać z takim przekazem do jak najszerszej grupy odbiorców. W tym przypadku możemy nawet odnieść się do znanego powiedzenia, według którego „PosegREgowani” ucząc bawią i bawiąc uczą – podkreśla Anna Szymańska, członek Zarządu EKO-PUNKT Organizacja Odzysku Opakowań.

Żeby żyło nam się lepiej

EKO-PUNKT w Grupie REMONDIS odpowiada za surowce wtórne – zaznacza REMONDIS. – Jeszcze kilka lat temu segregacja i przetwarzanie odpadów były nowinkami. Dziś stały się koniecznością, która nie tylko pomaga nam w codziennym życiu, ale także uczy odpowiedzialnego podejścia do gospodarowania zasobami, oszczędności, czy wreszcie dbałości o środowisko dla przyszłych pokoleń. Każdego dnia dokładamy do tych zachowań swoją cegiełkę. Ten projekt ma być kolejną z nich. W końcu chodzi o to, żeby żyło nam się lepiej, bezpieczniej i zdrowiej – mówi Leszek Pieszczek, członek Zarządu REMONDIS.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. na otwarcie sozosfera.pl (zdjęcie ilustracyjne), grafika REMONDIS

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

reklama

Partner Portalu

Partner Portalu

reklama

reklama

Partner Portalu