Region czysty na 6

„Region czysty na 6” – konkurs podsumowany!

Uroczyste podsumowanie II edycji konkursu pn. „Region czysty na 6” odbyło się na terenie Zakładu Gospodarki Odpadami – Wielopolskiego Centrum Recyklingu w Jarocinie (ZGO). Nagrodzono najaktywniejszych w konkursie uczniów, którzy zebrali największą ilość odpadów oraz placówki oświatowe.

„Region czysty na 6” – spotkanie podsumowujące

Spotkanie podsumowujące drugą edycję konkursu „Region czysty na 6” odbyło się na terenie siedziby organizatora – ZGO. W uroczystości udział wzięli: Adam Pawlicki, burmistrz Jarocina, Dawid Zimowski, prezes ZGO-NOVA, Artur Łobocki, członek Zarządu Fundacji na Rzecz Odzysku Opakowań Aluminiowych RECAL oraz gospodarze: Witosław Gibasiewicz, prezes ZGO, a także Jarosław Warczygłowa i Michał Manowski – wiceprezesi ZGO.

„Region czysty na 6” – konkurs w obliczu koronawirusa

Jak podaje ZGO, w tym roku, ze względu na epidemię koronawirusa i związane z tym faktem zamknięcie placówek oświatowych, konkurs „Region Czysty na 6” zakończony został na drugim etapie – w marcu, tuż przed ogłoszeniem obostrzeń sanitarno-epidemiologicznych. Niestety, nie udało się przeprowadzić III etapu, dlatego ilość odpadów okazała się mniejsza, niż w zeszłym roku. – Gdyby nie to, z pewnością mielibyśmy kolejny rekord. W tym roku także musieliśmy zrezygnować z corocznego pikniku, czyli naszego Ekoświętowania, które mieliśmy zaplanowane na 6 czerwca przy Jarocin Sport. Czekaliśmy do ostatniej chwili, aby móc ogłosić wyniki, ale ostatecznie musieliśmy zrezygnować. Dziś, u progu nowego roku szkolnego chciałbym wam pogratulować i życzyć wytrwałości w roku 2020/2021, bo przecież ogłosiliśmy już III edycję konkursu, do udziału w której serdecznie was zachęcam – powiedział prezes Witosław Gibasiewicz.

Uczniowie i szkoły zaangażowane w „Region czysty na 6”

W rozstrzygniętej edycji konkursu „Region czysty na 6” wzięły udział 92 placówki oświatowe. Łącznie, w realizację przedsięwzięcia zaangażowało się blisko 16 tys. uczniów. Udało im się zebrać prawie 25 tys. kg odpadów, a wśród nich: aluminiowe puszki, plastikowe nakrętki, baterie i telefony komórkowe. Dla szkół najbardziej zaangażowanych w zbiórkę odpadów, organizatorzy przewidzieli atrakcyjne nagrody: sprzęt multimedialny oraz wycieczki dla najlepszych klas. Dodatkowo, każdy kilogram uzbieranych puszek aluminiowych i nakrętek, to wartość 1 zł. Wyliczone w ten sposób środki ZGO, przekazało na cel charytatywny wskazany przez uczestników konkursu. W tym roku była to kwota ponad 15 tys. zł.

Więcej informacji o nagrodzonych znaleźć można na stronie internetowej ZGO w Jarocinie.

Na podstawie informacji nadesłanej przez ZGO w Jarocinie

fot. ZGO w Jarocinie

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama