recyklingowe torby

Recyklingowe torby na podium!

Minifirma uczniów z VI Liceum Ogólnokształcącego w Kielcach, kryjąca się pod nazwą WOMBAT zajęła drugie miejsce w finale Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo PRODUKCIK 2018.

W projekcie ekspercką wiedzą z dziedziny z zarządzania, kreacji, komunikacji i świadomości ekologicznej wspierała uczniów firma VIVE Textile Recycling. Dodatkowo firma przekazała materiały, z których powstały produkty miniprzedsiębiorstwa – torby stworzone w 100% z recyklingu.

Miniprzedsiębiorstwo nagrodzone za recyklingowe torby

Finał konkursu odbył się w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii w Warszawie.

Młodzieżowa firma WOMBAT, produkująca torby i worki z tekstyliów pochodzących z recyklingu, zajęła drugie miejsce w Konkursie na Najlepsze Młodzieżowe Przedsiębiorstwo PRODUKCIK 2018. Zdobywcą 1. miejsca było So!Socks z I Liceum Ogólnokształcącego im. E. Dembowskiego w Zielonej Górze, szyjące skarpetki własnego projektu. Na trzecim uplasowały się drewniane muchy firmy Wooden z II Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego w Tomaszowie Mazowieckim.

Grupa VIVE, która jak sama podkreśla, promuje edukację młodzieży i budowanie świadomości recyklingu wsparła kieleckich licealistów wiedzą podczas warsztatów z zakresu prowadzenia biznesu. Dzięki temu młodzież mogła lepiej zrozumieć wzajemnie swoje zachowania i styl pracy, poznać mechanizmy wprowadzania nowego produktu na rynek, zarządzania projektowego oraz arkana działań marketingowych. Dodatkowo firma przekazała miniprzedsiębiorstwu materiały z recyklingu, z których uszyte zostały worki i torby.

Projekty przygotowujące młodzież do życia w warunkach gospodarki rynkowej oraz umożliwiające młodym ludziom zdobycie wiedzy i praktycznych umiejętności ułatwiających realizację planów zawodowych zasługują na wsparcie i są doskonałą praktyką. Z przyjemnością włączyliśmy się w projekt przygotowujący licealistów do wejścia na rynek pracy, który nagrodzony został drugim miejscem w ogólnopolskim konkursie. Gratuluję grupie licealistów z WOMBAT wielkiego zaangażowania, przebojowości i odwagi, a także sumienności i konsekwencji w dążeniu do celu. To dzięki tym cechom, niezbędnym w biznesie, mogą się dziś cieszyć osiągniętym sukcesem – mówi Agnieszka Servaas, prezes Zarządu VIVE Management.

Na podstawie informacji nadesłanej przez Grupę VIVE

fot. Grupa VIVE

partner portalu

reklama

reklama

reklama

reklama

 

partner merytoryczny