Program EKOczynni

Program EKOczynni, czyli wsparcie edukacji ekologicznej

Program EKOczynni to ogólnopolska inicjatywa Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, promująca postawy proekologiczne wśród uczniów szkół ponadpodstawowych. 20 stycznia br. w ramach promocji projektu, odbędzie się szkolenie online dla nauczycieli – informuje Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) i dodaje, że tematyka spotkania dotyczyć będzie prowadzenia projektów grupowych w szkołach.

Program Ekoczynni – edukacja ekologiczna i wsparcie inicjatyw szkolnych

Społeczność międzynarodowa, firmy i organizacje coraz bardziej angażują się w programy, które w perspektywie kolejnych trzech dekad pozwolą nam osiągnąć neutralność klimatyczną. W PGNiG wierzymy, że bardzo ważną częścią tego procesu jest edukacja młodych ludzi. Kształtując wśród nich świadomość problemów ekologicznych oraz potrzebę troski o środowisko, mamy szansę zbudować lepszą i bardziej zieloną przyszłość dla kolejnych pokoleń – powiedział Paweł Majewski, prezes Zarządu PGNiG SA.

Celem inicjatywy, jaką jest program EKOczynni jest edukacja ekologiczna oraz wsparcie szkolnych inicjatyw związanych z ochroną środowiska – podkreśla PGNiG i zaznacza, że w ramach projektu zostaną zorganizowane dwa konkursy.

Program Ekoczynni i dwa konkursy

Pierwszy z nich to konkurs EKO-PROJEKTY, dedykowany szkołom, w którym uczestnicy mogą zgłosić realizowany już projekt związany z ochroną środowiska lub przygotować plan nowego przedsięwzięcia. Przynajmniej cztery koncepcje otrzymają dofinansowanie na realizację. Wysokość grantu, o który mogą ubiegać się placówki to 50 tys. zł. Oprócz nagród finansowych, dla najlepszych szkół, przewidziane zostały praktyczne ekozestawy. W konkursie mogą brać udział grupy składające się z od trzech do 10 uczniów i z nauczyciela.

Drugi konkurs, pod nazwą EKO-ART to inicjatywa, w której uczestnicy mają za zadanie stworzyć plakat, ukazujacy w oryginalny sposób wybrany ekologiczny problem, z którym mierzy się współczesny świat, lub zaproponuje jego rozwiązanie. Najlepsze prace zostaną wypromowane w przestrzeni publicznej największych polskich miast, a ich autorzy wyróżnieni nagrodami.

Program Ekoczynni – szkolenie dla nauczycieli

Wydarzeniem inaugurującym program EKOczynni będzie szkolenie dla nauczycieli. Spotkanie dotyczące realizacji projektów grupowych poprowadzi Krzysztof Chojecki, nauczyciel matematyki oraz pomysłodawca i współtwórca projektu Pi-stacja. Webinar organizowany przez Fundację PGNiG odbędzie się w 20 stycznia br. w godz. 19:00-20:30 w serwisie YouTube. Szkolenie jest bezpłatne i otwarte. Więcej informacji można znaleźć na stronie programu EKOczynni na Facebook’u.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. sozosfera.pl

reklama

reklama

 

reklama

partner merytoryczny