Postawili na OZE

Postawili na OZE ze słońca

Niemal 200 uczniów z całej Polski wzięło udział w gali projektu Fundacji Banku Ochrony Środowiska „Postaw na słońce”, podczas której nastąpiło wręczenie nagród laureatom.

Uroczystość odbyła się 4. października br. w Ministerstwie Środowiska.

Była to już trzecia edycja projektu, którego celem jest upowszechnienie wśród młodzieży wiedzy na temat korzyści środowiskowych i ekonomicznych, jakie daje wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii (OZE), a w szczególności ogniw fotowoltaicznych.

Postawili na OZE ze słońca i zgarnęli nagrody

Projekt kładzie również nacisk na prezentację praktycznych aspektów i możliwości zastosowania paneli fotowoltaicznych w funkcjonowaniu domów jedno- i wielorodzinnych oraz budynków publicznych. Jego celem jest również upowszechnienie tej wiedzy wśród społeczności lokalnych.

Jak podaje Ministerstwo Środowiska, projekt przyjmuje formę międzyszkolnej rywalizacji. W jej ramach uczniowie brali udział w konkursach badawczym i filmowym. Dzięki uczestnictwu w projekcie nabyli oni wiedzę dotyczącą OZE oraz samodzielnie przygotowali projekty instalacji. Organizowane były przez nich również konferencje, w których udział wzięło łącznie ponad 3 tys. osób. Z kolei rezultatem prac uczestników konkursu filmowego było stworzenie ponad 50 reportaży, prezentujących funkcjonowanie instalacji OZE.

Nagrody laureatom konkursu wręczyli Sławomir Mazurek, podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska, Mariusz Gierej, prezes Zarządu oraz Barbara Lewicka-Kłoszewska, wiceprezes Zarządu Fundacji Banku Ochrony Środowiska.

Aktualnie trwa nabór do 4. edycji projektu „Postaw na słońce”, a organizator czeka na zgłoszenia szkolnych zespołów do 31. października br.

Na podstawie www.mos.gov.pl

fot. sozosfera.pl

reklama

 

reklama

reklama