Podsumowano akcję „Posprzątaj z nami Małopolskę!”

Zakończyła się trzecia edycja akcji proekologicznej województwa małopolskiego o nazwie „Posprzątaj z nami Małopolskę!”. Prawie 400 wolontariuszy posprzątało trasę pieszo-rowerową i Las Chodówki. Dopisywały humory, a dobra energia rozgrzewała równie mocno, jak ciepła herbata – przekazał Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego (UMWM).

Akcję „Posprzątaj z nami Małopolskę!” podsumowano w Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodziliśmy na całym świecie Dzień Ziemi. Nie można było wybrać lepszego dnia na finał małopolskiej akcji ekologicznej, która skupiła w tym roku ponad 17 tys. wolontariuszy i uruchomiła ogromne pokłady zaangażowania na rzecz środowiska naturalnego. Mieszkańcy Małopolski, podobnie jak rok i dwa lata temu, entuzjastycznie odpowiedzieli na nasze zaproszenie do akcji „Posprzątaj z nami Małopolskę!”. Zgłoszenia napływały do ostatnich dni trwania naszej inicjatywy, a w wielu miejscowościach akcja trwa nadal – powiedział Józef Gawron, wicemarszałek województwa małopolskiego.

Do udziału w wydarzeniu przyłączyli się zarówno bardzo młodzi, jak i starsi mieszkańcy gminy. Byli wśród nich seniorzy, uczniowie lokalnych szkół średnich i podstawowych wraz z opiekunami oraz przedszkolaki.

Ogromnie się cieszę, widząc dziś z nami mieszkańców Miechowa! Troska o naszą zieloną planetę zaczyna się właśnie od zaangażowania w lokalne działania, od odpowiedzi na konkretne potrzeby. Zaczyna się od zadania sobie pytania o to, co każdy z nas może zrobić dla środowiska. Dziś sprzątamy przepiękny Las Chodówki, dom dla dziko żyjących zwierząt i miejsce aktywnego wypoczynku mieszkańców. Ale na tym nasza aktywność ekologiczna nie może się skończyć. Dbajmy o środowisko nie tylko od święta – dodał Józef Gawron.

Ponad 17 tys. wolontariuszy

Na uczestników czekały proekologiczne gadżety, sadzonki roślin, quizy i gry zręcznościowe. Można je było znaleźć na stoiskach edukacyjnych ekoMałopolski, ekoMałopolski dla Klimatu, ekodoradców Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości, Nadleśnictwa Krzeszowice i Gminy Miechów. Chętnie dzielono się wiedzą na temat właściwego sortowania odpadów, surowców wtórnych czy oszczędzania zasobów naturalnych. Według danych przekazanych przez UMWM, do tegorocznej akcji „Posprzątaj z nami Małopolskę!” dołączyło ponad 17 tys. wolontariuszy. W całej Małopolsce posprzątane zostały szlaki turystyczne, parki, tereny rekreacyjne i zieleni. Do akcji przyłączyły się także nadleśnictwa i parki narodowe.

Na podstawie www.malopolska.pl

fot. UMWM

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu