sprzątając rzeki

Popłyną sprzątając rzeki

Szykuje się ciekawa inicjatywa, której finał zaplanowano na 6 września br. w Berlinie, mowa o akcji Clean River Project.

W spotkaniu weźmie udział grupa kajakarzy, która wiosłuje z Koblencji m.in. przez Düsseldorf, Hanower i Magdeburg oraz Dominik Dobrowolski – wrocławski ekolog i podróżnik, który ze swoją grupą kajakarzy na spotkanie wyruszy 27 sierpnia ze stolicy Dolnego Śląska. Obie grupy podczas swoich wypraw będą sprzątać rzeki i pokonają ok. 2 tys. km.

Popłyną do Berlina, sprzątając rzeki w ramach akcji Clean River Project

Planujemy wystartować w stolicy Dolnego Śląska 27 lub 28 sierpnia. Odwiedzimy m.in. Ścinawę, Głogów, Nową Sól, Cigacice, Krosno Odrzańskie. Na granicy polsko-niemieckiej, na Odrze spotkamy się z innymi kajakarzami i wspólnie dopłyniemy do Berlina, gdzie będzie zorganizowana ostatnia akcja sprzątania i wyjątkowa wystawa poruszająca problem zaśmiecenia środowiska wodnego. Do wyprawy z Wrocławia można się dołączyć – zachęca do udziału Dominik Dobrowolski.

Polska część wyprawy współorganizowana jest przez Fundację PlasticsEurope Polska i wpisuje się w cykl edukacyjnych akcji pod nazwą „Recykling Rejs”, które regularnie prowadzone są w Polsce już od 2011 roku. Partnerem akcji jest REKOPOL – organizacja odzysku, która wspiera edukację ekologiczną i rozwój selektywnej zbiórki odpadów w Polsce.

Przygotowywane są też liczne lokalne akcje na trasie wyprawy, np. w Nowej Soli planowane jest spotkanie z mieszkańcami i mediami oraz wspólna akcja sprzątania brzegów Odry. Nowosolską akcję pomoże zorganizować lokalna firma MELACO, która od wielu lat wspiera ekologiczne inicjatywy w rejonie; a w Krośnie Odrzańskim do akcji włącza się Krośnieńskie Przedsiębiorstwo Wodociągowo-Komunalne.

Coraz więcej osób, firm, instytucji, samorządów zwraca uwagę na problem zanieczyszczenia środowiska wodnego. Bardzo dziękuję za pomoc w planowanej wyprawie do Berlina i zapraszam do przyłączania się do naszej akcji – dodaje Dominik Dobrowolski.

Więcej informacji znaleźć można m.in. na stronach www.recykling-rejs.pl i https://www.facebook.com/RecyklingRejs/.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. Clean River Project

reklama

partner portalu

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

 

partner medialny

reklama

reklama