Małopolskich Dni dla Klimatu

Podsumowano V edycję Małopolskich Dni dla Klimatu

Zakończyła się V edycja Małopolskich Dni dla Klimatu. Uczestnicy tegorocznej edycji posadzili łącznie 21 499 drzew – poinformował Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego (UMWM). Akcja połączyła m.in. mieszkańców, samorządowców, społeczności szkolne.

125 tysięcy w ramach Małopolskich Dni dla Klimatu

Z przekazanej informacji wynika, że w ciągu pięciu edycji Małopolskich Dni dla Klimatu, posadzono ponad 125 tys. drzew. Tegoroczną edycję zainaugurowano 8 kwietnia w Wolbromiu. Finał akcji miał natomiast miejsce w Łowczówku, położonym w gminie Pleśna. Podczas wydarzenia podsumowano działania prowadzone w całym regionie. Drzewa owocowe w ramach akcji trafiały też do mieszkańców, którzy mogli posadzić je w swoich ogrodach.

Małopolskie Dni dla Klimatu to przede wszystkim ludzie i wspólne działanie. Dziękuję wszystkim samorządom, partnerom i mieszkańcom, którzy zaangażowali się w tegoroczną edycję. Każde posadzone drzewo i każde lokalne wydarzenie pokazują, że razem możemy realnie wpływać na klimat naszego regionu – powiedział Ryszard Pagacz, wicemarszałek województwa małopolskiego.

Ponadto, prowadzone działania obejmowały m.in. pikniki ekologiczne, warsztaty, konkursy, spektakle, zbiórki elektroodpadów, spotkania edukacyjne.

W tych powiatach przybyło najwięcej drzew

Do tegorocznych rekordzistów należy powiat bocheński, w którym posadzono 5 000 sadzonek jodły, buka, jabłoni, gruszy i wiśni. W powiecie krakowskim przybyło łącznie 3500 drzew owocowych, zaś w powiecie nowotarskim – 2000 drzew. Powiat wielicki posadził 1502 drzewa, a powiat dąbrowski 1100.

Na podstawie www.malopolska.pl

fot. UMWM

Partner portalu

 

Artykuły i aktualności

Partner portalu