plakat zachęcający do oszczędzania wody

Plakat zachęcający do oszczędzania wody – konkurs

Kilkudniowy rejs jest główną nagrodą w konkursie na przygotowanie plakatu na konkurs poświęcony tematowi oszczędzania wody – informuje Urząd Miejski w Gdańsku (UM).

Ogólnopolski konkurs ekologiczny dla przedszkolaków i uczniów ogłoszony został w ramach Programu Edukacji Morskiej w Gdańsku.

Ogólnopolski konkurs na plakat zachęcający do oszczędzania wody

Jak zaznacza gdański magistrat, konkurs jest skierowany do wszystkich dzieci i młodzieży z przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadpodstawowych z terenu całego kraju. Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu plakatu z własną interpretacją tematu „Oszczędzaj wodę”. Praca konkursowa może być wykonana dowolną techniką.

Celem konkursu jest kształtowanie proekologicznych postaw wśród dzieci i młodzieży, podnoszenie ekologicznej świadomości i odpowiedzialności oraz zachęcanie do podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska przyrodniczego.

Jednocześnie warto zwrócić uwagę, że do rywalizacji mogą stanąć wyłącznie grupy, które nie mogą liczyć mniej niż cztery osoby i nie więcej niż pięć osób. W limit uczestników nie wlicza się pełnoletniego opiekuna grupy. Na zgłoszenia prac organizatorzy czekają do 23 listopada br. Rozstrzygnięcie konkursu oraz ogłoszenie wyników planowane jest na 29 listopada.

Na zwycięzców czekają cenne nagrody: za zajęcie pierwszego miejsca kilkudniowy rejs dla całej grupy oraz opiekuna, a także 40 biletów na rejs w trakcie międzynarodowego zlotu żaglowców Baltic Sail Gdańsk 2019.

Przy okazji UM zaznacza, że Program Edukacji Morskiej w Gdańsku realizowany jest nieprzerwanie od 2010 r. Wykonawcą Programu, na zlecenie Prezydenta Miasta Gdańska, jest Fundacja Gdańska. W ramach Programu dzieci i młodzież biorą udział w cyklu praktycznych zajęć na wodzie. Podczas rejsów młodzież uczy się podstaw żeglowania, pogłębia wiedzę z dziedziny historii, geografii i biologii oraz poznaje swoje miasto od strony wody.

Szczegóły dotyczące konkursu dostępne są na stronie www.edukacjamorska.gdansk.pl.

Na podstawie informacji nadesłanej przez UM w Gdańsku

fot. sozosfera.pl

reklama