Ozdoby choinkowe z materiałów naturalnych i recyklingowych

Ozdoby choinkowe z materiałów naturalnych i recyklingowych

Do przygotowania choinkowych ekoozdób zachęca Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu (WFOŚiGW).
Szyszki, ususzone owoce i makulatura. Wykorzystanie naturalnych i pochodzących z recyklingu materiałów do  przygotowania choinkowych ekoozdób to dobry pomysł – podkreśla WFOŚiGW.

Ozdoby choinkowe z materiałów naturalnych i recyklingowych – warsztaty dla uczniów

Podczas warsztatów dla uczniów zorganizowanych przez WFOŚiGW we Wrocławiu oraz Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych powstały m.in. figurki, zawieszki i wianki. Organizatorzy spotkania zachęcają Dolnoślązaków do samodzielnego przygotowania ozdób choinkowych.

Ozdoby choinkowe z materiałów naturalnych i recyklingowych

Przy okazji Fundusz podpowiada kilka prostych pomysłów na ekoozdoby. Do wykonania ozdób można wykorzystać materiały z recyklingu, na przykład z domowej makulatury. Papierowe rolki do ręczników to doskonały materiał do stworzenia świątecznych gwiazd na choinkę. Kolejnym dobrym pomysłem jest wykorzystanie do tego celu papierowych torebek śniadaniowych. Naturalne ozdoby można przygotować z kory lub szyszek zebranych w lesie. Wianki ze słomy i źdźbeł traw mogą np. posłużyć jako elementy stroika na świąteczny stół lub jako ozdoba na drzwi. Do przygotowania dekoracji na świąteczne drzewko doskonale nadają się ususzone plastry owoców i pomalowane orzechy. Z papierowych talerzyków albo masy solnej można również wykonać atrakcyjne ozdoby choinkowe. – Warto również zadbać, aby świąteczne choinki pochodziły z legalnego źródła i posiadały certyfikaty Lasów Państwowych – zaznacza przy tym Bartłomiej Wiązowski, wiceprezes dolnośląskiego WFOŚiGW.

Samodzielne przygotowanie świątecznych ozdób, to dobry pomysł nie tylko na ograniczenie wytwarzanych odpadów, ale także na oryginalny wystrój domu i okazja do rodzinnego spędzenia czasu oraz dobrej zabawy – dodaje WFOŚiGW.

Na podstawie informacji nadesłanej przez WFOŚiGW we Wrocławiu

fot. 2 x WFOŚiGW we Wrocławiu

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

reklama

Partner Portalu

Partner Portalu

reklama

reklama

Partner Portalu