Ograniczyć ilość wytwarzanych odpadów

Ograniczyć ilość wytwarzanych odpadów

Każde dziecko używające pieluch jednorazowych generuje kilkaset kilogramów odpadów rocznie. To ogromne obciążenie dla środowiska, które można zminimalizować wybierając pieluchy wielorazowe – przekonuje Polskie Stowarzyszenie Zero Waste.

Stowarzyszenie zaznacza także, że korzystanie z pieluch wielokrotnego użytku to nie tylko zmniejszenie ilości produkowanych odpadów, ale również oszczędności finansowe dla rodzin. Zaletą pieluch wielorazowych jest wg Stowarzyszenia, także to, iż są one dla dzieci rozwiązaniem zdrowszym, niż stosowanie pieluch jednorazowych.

Ograniczyć ilość wytwarzanych odpadów – promocja pieluch wielorazowych

Biorąc pod uwagę powyższe argumenty, w dniach 19-25 listopada br., w ramach Europejskiego Tygodnia Redukcji Odpadów, Polskie Stowarzyszenie Zero Waste razem z grupą aktywistów działających na rzecz promocji pieluchowania wielorazowego organizuje ogólnopolską akcję edukacyjną pn. HelloWielo.

Jak zaznacza organizator, ideą kampanii jest zaproszenie doświadczonych w pieluchowaniu wielorazowym rodziców do dzielenia się wiedzą z osobami, które dotąd nie zetknęły się z takim rozwiązaniem. W ramach kampanii na terenie całego kraju odbędą się bezpłatne warsztaty dla rodziców i osób planujących założenie rodziny. Podczas spotkań uczestnicy poznają różne systemy nowoczesnych pieluch wielorazowych, dowiedzą się jak dobrać pieluchy do potrzeb swoich i dziecka, jak o nie dbać i jak z nich korzystać.

Warsztaty zaplanowano w następujących terminach i miejscach:

19 listopada 2018 – Toruń, Lublin, Żory, Poznań, Wrocław
20 listopada 2018 – Warszawa, Białystok, Sulejówek, Starachowice, Ostrów Wielkopolski, Poznań
21 listopada 2018 – Piotrków Trybunalski, Jastrzębie Zdrój, Opole, Katowice
22 listopada 2018 – Białystok, Poznań
24 listopada 2018 – Sosnowiec, Krosno, Warszawa (Targi Zero Waste), Kraków, Kielce.

Jak podaje Stowarzyszenie, dla osób, które nie będą mogły wziąć udziału w warsztatach zaplanowana została serię live’ów na fanpage’u akcji ze specjalistami, którzy odpowiedzą na wszelkie pytania rodziców i rozwieją ich wątpliwości dotyczące pieluchowania wielorazowego.

Dodatkowo, żeby uczynić pieluchowanie wielorazowe jeszcze bardziej dostępnym w ramach akcji będzie można skorzystać z atrakcyjnych rabatów na zakup pieluch wielorazowe, które zrealizować będzie można w manufakturach szyjących takie produkty.

Stowarzyszenie podkreśla, że żywi nadzieję, iż dzięki akcji uda się osiągnąć cel, jakim jest zredukowanie ilość generowanych odpadów. Organizatorzy akcji, chcą także „odczarować” produkty wielorazowe, które są dobre zarówno dla delikatnej skóry malucha, dla środowiska jak i naszego portfela!

Na podstawie informacji nadesłanej przez Polskie Stowarzyszenie Zero Waste

fot. Polskie Stowarzyszenie Zero Waste

reklama

partner portalu

partner portalu

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

 

partner medialny

partner medialny

reklama